Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Kim Clijstersová sa vrátila víťazne

Kim Clijstersová dominovala pred dvoma rokmi ženskému tenisu spolu s krajankou Justine Heninovou. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 22. júl 2009 o 10:25

Utorňajší štart slávnej belgickej tenistky Kim Clijstersovej v zámorskej profesionálnej Svetovej lige tímov (WTT) v pozícii "žolíka" klubu St. Louis Aces dopadol úspešne.

ST. LOUIS. Niekdajšia jednotka svetového rebríčka WTA Tour, ktorá sa vracia na dvorce po viac ako dvojročnej materskej prestávke, zdolala Američanku Vaniu Kingovú z hosťujúceho družstva Springfield Lasers tesne 5:4, hoci spočiatku mala manko brejku.

Vo štvorhre žien po boku Lotyšky Ligy Dekmeijereovej slávila Clijstersová úspech 5:2, a to proti silnému tandemu Liezel Huberová, Vania Kingová. Dvojnásobná majsterka sveta (2002, 2003) a šampiónka z newyorských US Open 2005 Clijstersová ťahala za kratší koniec iba v miešanej štvorhre s Trippom Phillipsom, keď podľahli páru Huberová, Martin Damm 4:5. St. Louis celkovo zvíťazilo 23:19.

"Potrebujem sa dostať do zápasového rytmu, takže vyťaženie typu toho dnešného je v mojej situácii obrovsky dôležité. Pomáha mi to obnovovať si sebadôveru. Navyše, vždy som mala rada nabitý program," kvitovala Belgičanka pre St. Louis Today. O svojej momentálnej kondícii Clijstersová skonštatovala: "Mala som sedem - osem mesiacov vyložene na zlepšovanie tohto prvku mojej prípravy, čo bol luxus, ktorý som si počas kariéry nikdy nemohla dovoliť."

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Bilzenu Clijstersová by mala v rámci WTT hrať aj v záverečnom kole základnej časti v stredu 22. júla na pôde tímu Philadelphia Freedoms (v kádri figurujú 14-ročná senzačná premožiteľka Sereny Williamsovej Madison Keysová, ďalej Lisa Raymondová a Surina de Beerová), ktorý dlhodobo neavizoval využitie teoreticky do úvahy prichádzajúcej Venus Williamsovej.

Výsledky:

Kim Clijstersová (Belg.) - Vania Kingová (USA) 5:4

Kim Clijstersová, Liga Dekmeijereová (Belg./Lot.) - Liezel Huberová, Vania Kigová (USA) 5:2

Liezel Huberová, Martin Damm (USA/ČR) - Kim Clijstersová, Tripp Phillips (Belg./USA) 5:4

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články