Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

"Kiki" už naplno trénuje a teší sa na návrat

Sportnet|Publikované 23. júl 2008 o 22:00

Včera ubehlo päť mesiacov od zlomeniny členka Stanislava KiššaKOŠICE. Bežala 58. minúta stretnutia prípravného stretnutia MFK Košice - 1. HFC

Včera ubehlo päť mesiacov od zlomeniny členka Stanislava Kišša

KOŠICE. Bežala 58. minúta stretnutia prípravného stretnutia MFK Košice - 1. HFC Humenné (0:0),keď po zákroku Martina Mikulanina na Košičana Stanislava Kišša bolo až na tribúnu počuť hrozitánske bolestivé výkriky obrancu MFK. Generálka na jarnú časť Corgoň ligy teda pre pravého obrancu Košíc dopadla katastrofálne. Z ihriska v Družstevnej ho rovno odviezli do prešovskej nemocnice, kde mu operovali zlomený pravý členok.

Bez obmedzení

"Jasné, že si dobre pamätám na tento zákrok. Bolo to v sobotu 23. februára a Roman Šimko v ten deň oslavoval meniny," zalovil v pamäti populárny "Kiki", ako Stana Kišša volajú spoluhráči a kamaráti. Včera teda ubehlo presne päť mesiacov od inkriminovaného okamihu a my sme boli svedaví, ako je na tom obranca MFK V súčasnosti. "Je to už podstatne lepšie. Od príchodu chlapcov zo sústredenia v Rakúsku s nimi naplno trénujem. Dva týždne teda makám bez obmedzení a členok drží. Nechcem však nič urýchliť. Po zranení mi všetci vraveli, že na pol roka som mimo futbalu. Zatiľ ubehlo päť mesiacov od zranenia a už naplno trénujem," už s oveľa spokojnejším hlasom povedal Stano Kišš, keď sme ho ráno vyrušili pri chystaní raňajok.

Nebolí, ani neopúcha

Ešte jeden operačný zákrok ho však čaká, pretože kosti drží skrutka. "Neviem, kedy pôjde vonku. Podľa lekárov mi neprekáža, takže je to jedno či mi to vyberú o pol roka v zime, alebo o rok, dva. Keď so skrutkou budem vedieť hrať futbal, tak je to v podstate jedno." Stano už má za sebou aj modelované zápasy počas tréningu. Podľa jeho slov, to ešte nie je ideálne, ale snaží sa. "Samozrejme, v podvedomí ešte trošičku šetrím členok. Nie veľa, ale, ale keď nemusím prudko zabrzdiť, tak nezabrzdím." Stana teší, že v členku nepociťuje žiadnu bolesť a ani neopúcha. "Členok je veľmi dobre spravený. Lekári MUDr. Jacko i primár Bujňák odviedli perfektnú prácu. Zranené miesto na nohe mi neopúcha ani po záťaži, čo je veľmi dobré. Dá sa povedať, že som stopercentne fit, len si to musím v hlave zoradiť."

Už sa nevie dočkať

Nedá sa nespýtať n a návrat na ligové trávniky. Aký je reálny predpoklad? "Dnes to ťažko povedať. Záleží i na trénerovi Kozákovi, ktorý bude pozorovať, ako som na tom. Budem sa snažiť, aby som sa čím skôr dostal aj kondične do formy. Myslím si, že o mesiac by som už mohol byť pripravený. Doma mi je už veľmi dlho. Veľmi rád by som sa chcel nadýchnuť slávnostnej víkendovej zápasovej atmosféry," zaželal si Stanislav Kišš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.