Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Kiefer sa odhlásil z US Open

TASR|20. aug 2006 o 12:57

Hannover 20. augusta (TASR) - Nemecký tenista Nicolas Kiefer sa odhlásil z posledného tohtoročného grandslamového turnaja US Open, ktorý sa v dňoch 28.

augusta až 10. septembra uskutoční v New Yorku.

Hannoverčan stále trpí bolesťami v operovanom ľavom zápästí, pre ktoré neabsolvoval ani tohtoročný Wimbledon. "Doteraz som poriadne trénoval iba raz a vzápätí opäť nastúpili ukrutné bolesti. Jednoducho musím dať svojmu zápästiu ešte čas," povedal 29-ročný tenista.

Kiefer utrpel zranenie na konci mája pri páde v druhom kole turnaja Roland Garros a operovali ho 17. júla v Ravensburgu. "Musím priznať, že som si po operácii myslel, že sa rýchlo uzdravím. Všetci sme sa však zmýlili. Vedel som, že ma čaká dlhá cesta späť k najlepším výkonom, no z toho, že to trvá tak dlho, som veľmi smutný," vyjadril sa Nemec na svojej internetovej stránke.

Tento rok začal úspešne a na Australian Open dosiahol semifinále a po ňom si postavil cieľ účasť vo finále Turnaja majstrov. "To už môžem hodiť za hlavu. Späť sa vrátim, až keď budem v stopercentnej forme. A k tomu mám v tomto okamihu ďaleko," zakončil smutný Kiefer.

 

Súvisiace články