Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kickboxerská svetová elita vzdala poctu "Dokymu"

„Céčko“ v akcii. Lucia Cmárová v súboji s Taliankou Marchesiovou. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 26. feb 2014 o 23:00

Slovenský kickbox má skvelý turnaj, lebo možno povedať, že Slovak Open v Banskej Bystrici má už svetové parametre.

Z roka na rok je lepšie obsadzovaný, o čom svedčí aj účasť na 15. ročníku, na ktorom sa predstavilo 646 pretekárov z 12 krajín, medzi ktorými bolo mnoho majstrov sveta, Európy i medailistov z vrcholných podujatí asociácie WAKO.

KOŠICE. Rekordný počet kickboxerov prišiel vzdať poctu i tragicky zosnulému dlhoročnému reprezentantovi a trénerovi slovenskej reprezentácie Ladislavovi „Doky“ Tóthovi, na jeho memoriál.

„Tradičná minúta ticha bola spojená aj s pietnou spomienkou na ľudské obete v ukrajinskom Kyjeve i morálnou podporou dlhoročnému prezidentovi WAKO, Enniovi Falsonimu, ktorý už takmer rok leží v kóme. Potom sa už rozbehol maratón zápasov na šiestich tatami a v dvoch ringoch, kde pretekári predviedli výborné výkony, v niektorých prípadoch vrcholovej európskej či svetovej úrovne, ako aj zápasy poznačené nováčikovským vstupom do medzinárodnej konfrontácie. Ale v konečnom dôsledku aj na to tieto turnaje slúžia,“ pochvaľoval si úroveň Slovak Open 2014 prezident Slovenského zväzu kickboxu a predseda klubu Tatran Prešov KB team Košice Peter Onuščák.

Ich „céčka“ zabrali

Jeho mančaft sa v hale na Štiavničkách predstavil v početnej zostave (32 pretekárov v 68 štartoch) a aj keď z rôznych dôvodov chýbali niektorí reprezentanti (Gočik, Engler, Madzin), zeleno-biela formácia obsadila v celkovej klasifikácii v konkurencii 51 klubov druhé miesto so ziskom 46 medailí (12 prvých, 9 druhých a 25 tretích umiestnení).

„Už stabilne zabrali reprezentanti, po dvoch zlatých medailách si z B. Bystrice odviezli naše 'céčka', ako ich voláme, Lucia Cmárová (prezývka C1) za víťazstvá vo fullcontact a kicklight do 60 kg, a jej sestra Veronika (C2) vo fullcontact do 70 kg a kicklight do 65 kg. Štrnásťročná staršia kadetka Dominika Gumanová vyhrala lightcontact a kicklight do 46 kg. Z mužov sa do partie víťazov pridal Miro Smolár vo fullcontact do 71 kg, Viliam Vanta v kicklight do 69 kg, Filip Barák vo fullcontact do 57 kg, Tibor Hodbod v lightcontact do 63 kg, Pavol Bodis v kicklight do 94 kg a ukrajinský legionár štartujúci v košicko-prešovských farbách Ivan Ovsienko v pointfighting do 74 kg.“

Svojich lídrov nešetril ani tréner ŠKP Policajná škola Košice Peter Bonk, a Veronika Petríková či Tomáš Neupauer aj v Banskej Bystrici potvrdili svoje kvality. Veronika v ringu vo fullcontact do 56 kg a K1, kde absolvovala štyri víťazné zápasy, a Tomáš sa tešil z víťazstva vo fullcontact do 81 kg i z medailí v tatami disciplínach.

„Pre Veroniku to bola príprava na jeden z najťažších duelov kariéry proti ruskej hviezde Anastasii Jankovovej v K1 na turnaji W5 v ruskom meste Orel,“ chystá ju Peter Bonk, ako sám vraví, na súboj s „medzinárodnou supertriedou“.

Na Slovak Open dozeral aj na nastupujúcu generáciu vo svojom klube. „A myslím si, že naši mladí sa dobre chopili svojej šance, ale pre nich je najdôležitejšia stabilizácia výkonnosti.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.