Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

KHL: Vladivostok má aj po roku dlh voči Gregorovi, vyplatil mu len polovicu

Gregor (vpravo) stále čaká na svoje peniaze od ruského klubu Admiral Vladivostok. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 30. nov 2015 o 13:35

Slovenský tréner skončil na striedačke klubu z Ďalekého východu ešte 20. novembra uplynulého roka, keď ho pre neuspokojivé výsledky nahradil Sergej Šepelev.

VLADIVOSTOK. Hoci už viac ako rok nie je Dušan Gregor trénerom hokejistov Admiralu Vladivostok v KHL, od ruského klubu stále čaká na zarobené peniaze.

Podľa špecializovaného portálu allhockey.ru mu Admiral dlží ešte 50 percent dohodnutej sumy za vykonanú prácu.

Gregor skončil na striedačke klubu z Ďalekého východu ešte 20. novembra uplynulého roka, keď ho pre neuspokojivé výsledky nahradil Sergej Šepelev.

Dvanásť mesiacov od ukončenia zmluvy pritom Admiralu stále nestačilo na to, aby vyplatil 53-ročnému kormidelníkovi dohodnutú sumu.

"V tejto chvíli sa blíži koniec pohľadávky a stále nie je všetko splatené. Je to už viac ako rok od konca Dušana na striedačke klubu. Pri riešení situácie sme najskôr rokovali s Admiralom, ktorý nám poskytol splátkový kalendár, ale keď sme videli, že sa situácia nelepší, boli sme nútení obrátiť sa na Disciplinárnu komisiu KHL. Až potom sme sa pohli z mŕtveho bodu," povedal pre allhockey.ru Gregorov zástupca Dmitrij Zajkin.

Podľa jeho ďalších slov dostal slovenský kouč, ktorý naposledy trénoval pražskú Slaviu, dosiaľ len polovicu zárobku.

"K dnešnému dňu sme sa priblížili k vyplateniu 50-tich percent z dlžnej sumy. Úprimne, toto nie je prvýkrát, čo má Admiral takýto problém. Dúfame, že po zákaze nakupovať hráčov si klub udrží disciplínu a dlhy doplatí. Ide mu aj o vlastný imidž," zdôraznil Zajkin.

Gregor trénoval v minulosti Duklu Trenčín, ktorá pod jeho vedením získala v sezóne 2003/04 dosiaľ posledný titul slovenského šampióna.

Neskôr viedol v najvyššej domácej súťaži aj Martin, v Česku zasa severočeský klub Bílí Tygři Liberec.

V roku 2012 odišiel do Vyššej hokejovej ligy (VHL), kde následne v sezóne 2013/14 doviedol kazašský tím Saryarka Karaganda k titulu.

Po polročnom pôsobení vo Vladivostoku zakotvil v Slavii, no ani na striedačke pražského klubu sa dlho neohrial. Vo februári ho nahradil Josef Beránek, no ani ten nezabránil zostupu klubu z extraligy do nižšej súťaže.

Súvisiace články