Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

KHL pripravuje sa kalendár s Donbasom Doneck i bez neho

V Donecku pôsobí slovenský brankár Ján Laco. (Autor: FOTO - TASR)
SITA|Publikované 20. máj 2014 o 08:30

Štart hokejového klubu z Donecka v KHL je pre napätú situáciu na Ukrajine neistý.

MOSKVA. Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy zatiaľ neurčilo presný hrací systém pre sezónu 2014/2015. V nadnárodnej súťaži pracujú s viacerými variantmi kalendára nového ročníka, jedna z nich je aj bez ukrajinského Donbasu Doneck, ktorého účasť je pre napätú politickú situáciu v krajine ohrozená.

"Pracujeme na viacerých verziách kalendára. V tejto chvíli sa prikláňam k názoru, aby každý klub odohral v základnej časti 61 alebo 63 zápasov a nie 69, ako sme pôvodne plánovali," povedal pre R-Sport prezident KHL Alexander Medvedev.

Vedenie nadnárodnej súťaže pozorne sleduje situáciu na Ukrajine. Ďalšie pôsobenie Donbasu v súťaži je pod veľkým otáznikom.

"Neboli by sme radi, ak by politická situácia na Ukrajine viedla k tomu, že by Doneck nemohol hrať v KHL. Odohrať celú sezónu v zahraničí jednoducho nemôže. A preniesť tím na Krym? V minulosti som vtipkoval na túto tému a nebolo to dobre prijaté. Sledujeme vývoj politickej situácie. V súčasnosti tímy s ruskými hráčmi nemôžu vstúpiť na územie Ukrajiny. Pri týchto obmedzeniach nemôže byť reč o účasti v KHL," doplnil Alexander Medvedev.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články