Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

KHL oslavovali v Bratislave fanúšikovia od Sibíri, Indie až po Ameriku

O fotku s Iľjom Kovaľčukom bol veľký záujem. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|Publikované 11. jan 2014 o 23:02

Zápas hviezd sledovali na bratislavskom zimáku fanúšikovia z mnohých miest. Našli sa medzi nimi priaznivci z Ruska, Záhrebu, ale aj USA či Kanady.

BRATISLAVA. Do bratislavskej Slovnaft Arény sa chŕlili ľudia odvšadiaľ. Na námestí pred halou budili pozornosť pestrofarebné dresy Ufy, ďalekého Novosibirsku, Petrohradu, kazašskej Astany, ale aj hokejovo exotického Záhrebu, odkiaľ si prišla skupinka pozrieť svojho eskimáckeho strelca Jonathana Cheechooa.

Medzi rusky hovoriacimi priaznivcami však bolo počuť aj plynulú angličtinu pána v bielom drese Chicaga s menom Hossa na chrbte.

Veľký fanúšik Hossu

„Som veľký fanúšik Chicaga. Marián Hossa je pre mňa a tu Udaya najlepším hráčom. Inak ja som z Ottawy v Illinois a môj kamarát zas z kanadskej Ottawy. Na Hossovi obdivujem, akým je komplexným hokejistom. Okrem toho to je príjemný a vôbec nie namyslený človek,“ hovorí vysmiaty Američan Rick a hneď predstavuje kamarátov, čo prišli do Bratislavy na Zápas hviezd s ním.

Uday je Kanaďan, Hannah Fínka a Mukul Ind. Všetci pracujú pre OSN vo Viedni. „Sme veľkí hokejoví fanúšikovia. Viete, keď sa všade tak ochladzuje, tak aj my Indovia fandíme hokeju,“ vtipne dopĺňa kolegu Mukul.

Lístky kúpili hneď

Do nášho hlavného mesta chodia pravidelne. „Do Bratislavy chodíme radi. Ľudia sú to veľmi milí a okrem toho môžeme vidieť kvalitný hokej, nie ako Vienna Capitals. KHL nie je taká fyzická ako NHL, ale je v nej vidieť množstvo krásnych akcií. Na Slovan chodíme dva, tri krát do roka. Keď sme zistili, že sa tu bude hrať ALL STAR, hneď sme kúpili lístky,“ dodáva Rick, ktorý si vystál rad aj na to, aby dostal podpis od Miroslava Šatana.

„Jasné, že poznám Šatana. Veď je dlhú dobu hviezdou. Pamätám si ho ešte, keď bol v Buffale a patril k najlepším strelcom NHL. Som rád, že som sa s ním mohol dnes odfotiť,“ uzatvára ukecaný Američan.

spolocna_tasr_600.jpg

Na Zápas hviezd prišlo plné hľadisko.

FOTO: TASR

((fotogaleria))

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.