Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

KHL expanduje do Číny. Vo februári by tam mali odohrať zápas

Tento rok si hokejisti z ďalekého Vladivostoku zahrali aj v Bratislave - hneď v úvodnom kole KHL. A vo februári vycestujú na zápas i do Číny. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
TASR|Publikované 5. okt 2015 o 17:26

Návšteva v Číne nám umožní vyhodnotiť úroveň hokejovej infraštruktúry v krajine, hovorí viceprezident KHL. Jej lídri pracovne odcestujú do Číny už v najbližších dňoch.

MOSKVA. Kontinentálna hokejová liga (KHL) zavíta prvýkrát v histórii na čínsku pôdu. Zápas medzi Amurom Chabarovsk a Admiralom Vladivostok by sa mal uskutočniť v meste Harbin.

Na programe je vo februári 2016. Informácie prezradil v rozhovore pre oficiálnu webstránku nadnárodnej súťaže jej viceprezident Georgij Kobyljanskij.

Prečítajte si tiež:

Lídrov KHL čaká v najbližších dňoch pracovná návšteva Číny. Počas nej zavítajú do Pekingu, Šanghaja i centra zimných športov Harbinu.

V krajine sa chcú zoznámiť s tamojšou hokejovou infraštruktúrou a posúdiť budúce vyhliadky čínskych klubov na vstup do súťaže.

Vladivostok a Chabarovsk sa naposledy streli 4. októbra. Admiral vyhral 2:0.

Už tento rok na jeseň sa v najľudnatejšej krajine sveta uskutočnia zápasy juniorskej MHL medzi Sachalinom a Chabarovskom.

"Návšteva v Číne nám umožní vyhodnotiť úroveň hokejovej infraštruktúry v krajine," prezradil Kobyljanskij.

nalimov_res.jpg

Diváci v Číne možno uvidia v akcii napríklad aj brankára Nalimova. FOTO - Jozef Jakubčo/SME.

"Myslíme si, že prípadnému vstupu čínskych klubov do KHL a MHL musia predchádzať rozsiahle prípravné práce vrátane získania potrebných odborných poznatkov a skúseností," pokračuje viceprezident súťaže.

"Už sa nám podarilo dosiahnuť predbežné dohody s čínskymi partnermi, aby sa vo februári 2016 odohral v Harbine zápas medzi Amurom a Admiralom."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.