Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kežmarskí volejbalisti oskalpovali Spišiakov

Sportnet|Publikované 8. nov 2004 o 00:00

Spišská Nová Ves / Kežmarok Volejbalové kadetky Spišskej Novej Vsi cestovali na svoj druhý turnaj do Vranova a muži pokračovali v druhej lige

úvodnými zápasmi doma, kde nestačili na Kežmarčanov.

Výsledky: kadetky - MOV - 2. turnaj - Vranov - 7.11.2004: MŠK Sokol Vranov - VK Spišská Nová Ves 2:0, Slávia TU Košice - VK Spišská Nová Ves 2:0, KV Oktan Benzinol Kežmarok - VK Spišská Nová Ves0:2.

Súťaž kadetiek sa hrá turnajovým spôsobom a po úvodnom turnaji, ktorý sa hral v Spišskej Novej Vsi, cestovali kadetky zo Spiša do Vranova na priebežnom druhom mieste v tabuľke. Nastúpili však značne oslabené, nakoľko žiačky zo ZŠ Hutnícka, ktoré štartujú aj v tejto súťaži za kadetky, majú karanténu a nemohli cestovať. Toto oslabenie sa prejavilo na výkone hlavne proti Slávii TU Košice, ktorá by pri plnom hráčskom obsadení neuhrala ani set. Zostava: Bryndzová, Erbnová, Hovancová, Pavlíková, Rerková, Šefčíková, striedala: Šimková.

Eva Fabianová (trénerka Sp. N. Vsi): "Nekompletné družstvo, v ktorom chýbali kľúčové hráčky hralo na hranici svojich momentálnych schopností. Cením si ich bojovnosť a aspoň videli, že je treba ešte veľa trénovať, aby sme zdolali družstvo ako je Vranov. Celkovo však dievčatá podali solídny výkon a zaslúžia si pochvalu. To, že sme neboli kompletné, je len konštatovanie, pretože za karanténu žiačok zo ZŠ Hutnícka nikto nemôže".

Muži - 2. liga - 2. kolo - 7.11.2004: VK Spišská Nová Ves KV Oktan Benzinol Kežmarok 2:3 a 0:3.

Spišiaci sa predstavili pred domácim publikom po prvý raz a nie v najlepšom svetle. Prehrali s mladým tímom Kežmarku oba zápasy a posunuli sa na druhú (nepostupovú) priečku v tabuľke. Domáci volejbalisti začali vo svižnom tempe a pomerne rýchlo vyhrali prvé dva sety. Potom však nepochopiteľne poľavili a pustili súpera "na koňa", čo ten patrične využil. Navyše sa zranil Marek Vartovník, smečiar domáceho družstva a Spišiaci sa už nezmohli na koncentrovanejší odpor. Prvý zápas prehrali po päťsetovom boji a druhý duel už úplne jednoznačne 3:0 na sety. Základná zostava: Roško, Mistrík, Komár, Jurčo, Žigraj, Vartovník, striedali: Kessel, Ďuriško.

Martin Roško (hrajúci tréner Sp. N. Vsi): "Hrali sme v pohode iba dva sety, čo je na výhru málo. Potom sa hra úplne obrátila a jednoznačne lepší boli Kežmarčania. Na psychike našich hráčov nepridalo ani zranenie Mareka Vartovníka, to však určite nebola príčina prehier. Tú vidím v celej sérií chýb a nepresností, ktorých sa naše družstvo stále častejšie dopúšťalo, takže ináč ako prehrami sa to skončiť nemohlo. Súper bol tentoraz lepší a hlavne viac chcel vyhrať, ako my." Na domácej palubovke sa muži predstavia v stredu 10.11.2004, kedy v PM hostia Jusku Poprad.

Súvisiace články