Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kežmarskí lukostrelci opäť excelovali

Úspešní Kežmarčania v Liptovskom Mikuláši získali 17 pohárov. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 17. aug 2009 o 22:00

V Liptovskom Mikuláši sa uskutočnili Liptovský pohár (LP) v lukostreľbe, ktorý bol zároveň záverečným piatym kolom Slovenského pohára (SP) v tomto roku. Kežmarok reprezentovalo 15 lukostrelcov, ktorí si z Liptova odniesli rekordných 17 pohárov.KEŽMAROK. Kadet Filip Štancel dva poháre za prvé miesto v Liptovskom pohári a druhé v celkovom poradí SP, veterán Vladimír Majerčák st. skončil v pretekoch s kladkovým lukom druhý, celkovo sa však umiestnil na prvej priečke. Ján Šilon si v kategórii mladších žiakov vystrieľal víťazstvo, v SP obsadil druhé miesto. Prvý v SP skončil Martin Kobza, ktorý v pretekoch obsadil tretiu priečku. Ďalší veterán Pavol Svetlík v Liptovskom Mikuláši vyhral, celkovo skončil na druhej pozícii, Nina Kleinová v súťaži "chrobákov" skončila tretia, rovnako tak aj v celkovom hodnotení SP.

V kategórii žien sa Lucia Kovalčíková v poslednom kole pohára umiestnila na piatom mieste, celkovo skončila druhá, Lucia Kaščáková v pretekoch dosiahla druhý najlepší výsledok, v SP jej patrí konečné štvrté miesto. Peter Kinik vyhral svoju kategórii telesne postihnutých lukostrelcov v Liptovskom Mikuláši i celkovo, kadetka Alexandra Šišková pre bolesti v ramene na pretekoch síce neštartovala, no v konečnom hodnotení jej aj napriek tomu patrí vedúca pozícia. Vladimír Majerčák ml. v olympijskom luku mužov skončil štvrtý, v celkovom poradí mu patrí tretie miesto.

FITA hviezdy za prekonanie limitov získali: L. Kovalčíková (1 000 bodov), V. Majerčák st. (1 200) a Marián Marečák (1 300). Veľmi pekné výsledky dosiahli paralympionici Peter Kinik (1 334), Marián Marečák (1 308), Peter Kaščák (1 298) a Vladimír Majerčák (1 292), ktorí v piatok odcestovali na svetový šampionát do Nymburku.

"Tieto výborné výsledky sú pre nás veľkým povzbudením a dávajú prísľub dobrého umiestnenia na majstrovstvách sveta," povedal nestor kežmarskej lukostreľby a reprezentačný tréner paralympionikov Vladimír Majerčák st.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.