Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kežmarské volejbalistky sa pohrali s oslabeným Pezinkom

Jednoznačná záležitosť. Kežmarčanky sa s Pezinkom príliš nemaznali. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 15. feb 2016 o 23:00

Krátky proces urobili volejbalistky Kežmarku s oslabeným Pezinkom. Po niečo vyše hodinke ho poslali domov s debaklom 0:3.

KEŽMAROK. Pod Vysokými Tatrami to bola od úvodu hra mačky s myšou.

Nabudené domáce hráčky sa schuti zahryzli do oslabeného protivníka, ktorý pricestoval len s ôsmimi bojovníčkami.

Po prvom sete bolo za necelých 20 minút a ani v ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil. Trojsetová bleskovka trvala len 68 minút.

„Dievčatá hrajú vo forme, v pohode. Hneď od úvodu sme chceli súperovi ukázať, kto je tu doma. Pezinok dnes nekládol nejaký veľký odpor. Škoda, že mladé dievčatá, ktoré sme poslali na ihrisko, neukázali viac. Som presvedčený o tom, že vedia viac ako dnes predviedli. Možno sa zľakli šance,“ rozhovoril sa tréner KV MŠK Oktan Kežmarok Jozef Bréda.

Kežmarské družstvo nedávno posilnili dve hráčky Šipošová so 196 cm vysokou Srbkou Budrovičovou, čím sila tímu ešte viac vzrástla.

„Obidve sú pre nás posilami. Sú to presne tie dva posty, ktoré sme potrebovali doplniť, keďže sa nám zranili opory Dragašeková a Labudová. V družstve stúpla konkurencia, vidieť to v snahe ostatných dievčat na tréningoch i v zápasoch. Ostatné dve stretnutia to jasne potvrdili,“ zdôraznil kežmarský kouč.

Chcú ísť krok za krokom

Momentálne patrí Kežmarku v tabuľke druhé miesto hneď za vedúcou Sláviou Bratislava. S bubnom na zajace sa však v klube nechystajú.

„Vždy myslíme iba na najbližší zápas. Ideme pomaličky, krok za krokom. Do začiatku play-off nás čakajú ešte štyri stretnutia,“ pripomenul Bréda.

Ešte predtým čaká Kežmarčanky vyvrcholenie Slovenského pohára, v ktorom sa predstaví kvarteto najlepších tímov. „Aj v pohári máme ambície. Prvý zápas by sme chceli vyhrať a potom sa uvidí, na čo máme. Veľa nám napovie už najbližší extraligový zápas, ktorý odohráme na palubovke Slávie Bratislava,“ uzavrel Jozef Bréda.

KV MŠK Oktan Kežmarok – VTC Pezinok 3:0 (12, 13, 19)

Kežmarok: Smák 2, Šipošová 9, Budrovič 12, Jakušová 6, Zátrochová 9, Becková 11, libero Jagodzinska (Skupinová 1, Harčárová 1, Vrabcová 0, Kaplanová 0, Šurabová 0).

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.