Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kežmarské volejbalistky postúpili do finále

Sú vo finále. Radosť Kežmarčaniek po premenenom mečbale. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 11. apr 2016 o 22:00

Sezóna snov pre volejbalistky Kežmarku sa ešte neskončila.

Po postupe do finále v Slovenskom pohári zopakovali hráčky spod Tatier rovnaký kúsok aj v extralige. V boji o majstra si to rozdajú so Sláviou EU Bratislava.

KEŽMAROK. Postup do historického finále spečatili zverenky trénera Jozefa Brédu v sobotu na domácej palubovke. Pred do posledného miesta zaplnenou športovou halou vyhrali nad UKF Nitra jednoznačne 3:0.

„Sú to najlepšie pocity, aké len môžu byť. Po skončení základnej časti som povedala, že Kežmarok má na to, aby postúpil do finále, keď bude v dobrej hernej pohode. Som rada, že sa to potvrdilo. Mali sme zdravé sebavedomie, museli sme to potvrdiť pred plnou domácou halou, čo nie je jednoduché. Verili sme si a po prvom sete nám bolo jasné, že Nitra ťahá za kratší koniec. Vo finále chceme Slávii vzdorovať, určite nechceme byť pre ňu iba ďalším tímom do počtu. Viem, aký je to pocit neprehrať v celej sezóne ani jeden zápas. Budeme riskovať a určite budeme chcieť proti ním vyhrať ten prvý zápas,“ povedala jedna z najskúsenejších hráčok KV MŠK Oktan Kežmarok Katarína Jakušová.

Kežmarčanky boli lepšie

Nitriankam v semifinálovej sérii s Kežmarkom akoby došiel dych. Po víťazstve 3:2 v úvodnom zápase pod Zoborom prehrali všetky tri nasledujúce súboje bez zisku čo i len jediného setu.

„Kežmarčanky boli opäť lepšie vo všetkých herných činnostiach. Nefungoval nám dobre servis a viazol nám útok. Dúfali sme, že stav série vyrovnáme a že si ešte v stredu zahráme doma. Je to určite sklamanie, chceli sme hrať finále. Súper sa na nás dobre pripravil a mal nás prečítané. Séria sa podľa mňa zlomila v treťom zápase u nás, keď sme hrali veľmi zle a naopak, Kežmarok veľmi dobre. Sfúkli nás 3:0, získali mečbal a ten bez problémov potvrdili,“ skonštatovala hráčka UKF Nitra Ivana Povrazníková.

Výsledky – streda: Volley project UKF Nitra – KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3 (-14, -23, -17), sobota: KV MŠK Oktan Kežmarok – Volley project UKF Nitra 3:0 (22, 16, 14). Konečný výsledok série 3:1. Kežmarok postúpil do finále.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.