Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kežmarok zaskočil Ružinov, situácia je patová

Štvrťfinále je vyrovnané. Kežmarčania v Gajaroch raz uspeli. (Autor: Stanislav Kovalčík)
Sportnet|Publikované 6. apr 2016 o 00:00

Rušný víkend majú za sebou hokejbalisti MŠK Mimisolar Kežmarok.

Rušný víkend majú za sebou hokejbalisti MŠK MIMISOLAR Kežmarok. Extraligové štvrťfinále play-off proti bratislavskému Ružinovu najprv otvorili pomerne hladkým sobotňajším triumfom, aby o deň neskôr svoje stretnutie smoliarsky prehrali.

GAJARY. Do úvodného duelu štvrťfinálovej série tretieho so šiestym celkom tabuľky sa nadýchli lepšie hostia.

V 3. minúte trafil do čierneho Patrik Kromka. O ďalších stoosemdesiat sekúnd napol sieť Šlachtič a žlto-modrí viedli 2:0.

Keď v prostrednej časti skóroval opäť Kromka, zdalo sa, že záhorská obec Gajary zažije impozantné kežmarské víťazstvo.

„Hrali sme tak, ako sme si povedali. Jednoducho a všetko do brány,“ nadšene komentoval priebeh zápasu gólman MŠK Vladislav Kalis a doplnil: „Musím pochváliť každého. Chalani sa snažili, bojovali. Ak zakaždým necháme takto na ihrisku srdce, dotiahneme to ďaleko.“

Kalisových spoluhráčov nezlomil odpor súpera, ktorý prišiel skraja tretieho dejstva. Na dve trefy Ružinova odpovedal najprv Pisarčík a následne po asistencii strážcu kežmarskej svätyne Teplický.

A hoci domáci znížili, posledné slovo mal znova Teplický. Brankár Kalis si okrem víťazstva zaknihoval v stretnutí dve asistencie.

„Je to náhoda. Vždy sa snažím rozohrať a nezdržovať hru. Loptičku podržím iba vtedy, keď sme pod tlakom,“ hovorí muž s maskou k vlastnej produktivite.

Deväťdesiat sekúnd od víťazstva

Podtatranci vyrukovali na favorizovaný Ružinov s ofenzívnou taktikou i v nedeľu. Ostrie kežmarského noža však dlho narážalo na pozornú defenzívu hostiteľov.

„Ružinov čakal v strednom pásme. Pokúšali sme sa prekonať to, aby hru otvorili. Podarilo sa po desiatich sekundách druhej tretiny,“ povedal na margo otváracieho zásahu Oravca kouč Kežmarčanov Dávid Mikša.

Blaško síce neskôr vyrovnal, no päť minút pred koncom hostia siahali na druhý triumf. Presadili sa Pisarčík a z presilovky Glevaňák.

„Žiaľ, spravili sme chyby v nesprávnom čase. O výhru sme napokon v predĺžení nešťastne prišli,“ smúti nad záverom nedeľňajšieho merania síl Mikša. Ako správny tréner optimizmus nezaprel.

„Je to asi súčasť našej cesty, akási skúška. Pozitívny náboj v našom mužstve nesmie oslabnúť a vtedy nás nezlomí ani taká smoliarska prehra. Celkovo sme boli hokejbalovejší, za kežmarské farby sme bojovali, ako sa patrí.“

Séria sa teraz sťahuje pod Tatry. Najbližší víkend zohrajú žlto-modrí oba zápasy na
ihrisku ZŠ D. Fischera. Začínajú sa o 13.00 hod.

Výsledky – sobota: LEADERS RUŽINOV – MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK 3:6 (0:2, 0:1, 3:3), góly KK: Kromka P., Teplický po 2, Šlachtič, Pisarčík, nedeľa: LEADERS RUŽINOV – MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK 4:3 pp (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0), góly KK: Oravec, Pisarčík, Glevaňák. Stav série: 1:1.