Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kežmarok - Skalica 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Sportnet|Publikované 21. okt 2007 o 22:00

KEŽMAROK. Skalica predviedla pod Tatrami solídny výkon a zaslúžene zvíťazila. Stala sa po Slovane iba druhým mužstvom, ktoré doteraz v extralige

vyhralo na kežmarskom ľade. Záhoráci sa dostali do vedenia v 18. minúte, keď Klempa na strelu Tibora Višňovského nezareagoval. Puk sa snažil vytiahnuť z bránky ešte obranca Kall, ale rozhodca po prezretí videozáznamu gól uznal - 0:1. Kežmarčanom sa príliš nedarilo, Rybára v skalickej bránke ohrozovali len sporadicky. Napriek tomu v 26. minúte vyrovnali, keď vyrovnal Fedor. Domáci sa dlho netešili, o minútu neskôr dostal Skalicu do vedenia Mikúš, keď kežmarský gólman Klempa neudržal puk. V 32. minúte to bolo už 3:1 pre Skalicu, keď domáci obrancovia nechali voľného Richarda Hartmanna a ten bol na druhý pokus úspešný. Kežmarčanom sa nedarilo, no napriek tomu homli v 40. minúte znížiť, keď Slaninák po kombinačnej akcii so Šechným a Slovákom otestovali Rybárovu pozornosť. V záverečnej tretine si hostia pohodlne udržiavali dvojgólový náskok, od hráčov nováčika nehrozilo veľké nebezpečenstvo. Skalica v 45. minúte nevyužila tutovku, ktorú zmaril pozorný brankár domácich. V záverečnej desaťminútovke ešte mali hosti niekoľko šancí, ale s nulovým gólovým efektom.

Góly: 26. Fedor (Bednár, Frank) - 18. T. Višňovský (D. Pašek, Šátek), 27. J. Mikúš (R. Hartmann, Kocák), 32. R. Hartmann (J. Mikúš). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Orolin, Vojtek, 2500 divákov. Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Zlochar - Pavol Segľa, Palovčík, Slaninák - Frank, Fedor, Bednár - P. Gajdoš, S. Pavličko, Drotár. Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Priechodský, Škápik - Kocák, J. Mikúš, R. Hartmann - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - M. Hrtús, M. Hollý, Malík - F. Novák