Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kežmarok sa vo finále pokúsi prekvapiť

Klbko radosti. Kežmarské volejbalistky si zahrajú v extraligovom finále. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 12. apr 2016 o 22:00

Extraligové volejbalistky z Kežmarku naďalej žijú svoj sen. Hráčky spod Tatier vyhrali v semifinále nad UKF Nitra 3:1 na zápasy.

Extraligové volejbalistky z Kežmarku naďalej žijú svoj sen. Hráčky spod Tatier vyhrali v semifinále nad UKF Nitra 3:1 na zápasy a už sa pripravujú na historické finále.

KEŽMAROK. Nitrianky držali s Kežmarkom krok iba v úvodnom semifinálovom súboji. Po domácom víťazstve 3:2 na sety v ďalších troch dueloch nezískali už ani jediný set. Po sobotňajšom postupe do historického finále tak mohol pod Vysokými Tatrami vypuknúť ošiaľ radosti.

„Neviem, či sa niečo také dá vôbec opísať. Je to úžasný pocit, ako sa s tým dievčatá vysporiadali. Hrali koncentrovane, každý jeden post. Každú jednu loptu sa snažili previesť k dokonalosti. Súper jednoducho nemal šancu. Naše družstvo je veľmi dobre vyskladané. Dievčatá si na seba zvykli, niektoré lopty hráme už aj naslepo. Potvrdili si, že na to majú. Myslím si, že finále ideme hrať právom,“ neskrývala obrovskú radosť asistentka trénera KV MŠK Oktan Kežmarok Blanka Špaková.

Rozhodlo podanie

Čo podľa nej rozhodlo v poslednom zápase i celej semifinálovej sérii proti UKF Nitra?

„Servis je základom tohto nášho úspechu. Súper mal veľký problém s prihrávkou a o to ťažšie to mal potom aj v útoku. Vedeli sme, kde sa máme postaviť a ako blokovať.“

Slávii to nedajú zadarmo

Vo finále čaká na Kežmarčanky suverénna Slávia EU Bratislava, ktorá počas celej sezóny ešte ani raz neprehrala. Finálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy a štartuje v sobotu v hlavnom meste.

„Všetko je otvorené, určite im to nedáme zadarmo. Dievčatá zaiste urobia všetko preto, aby zmazali súperovi nulu v kolónke prehier,“ dodala Blanka Špaková.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.