Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kežmarok otočil zápas

Sportnet|Publikované 28. okt 2007 o 23:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skMálo vídaný zvrat sa podaril včera na popradskom štadióne hokejistom SkiParku MHK Kežmarok. Hostia ešte v

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Málo vídaný zvrat sa podaril včera na popradskom štadióne hokejistom SkiParku MHK Kežmarok. Hostia ešte v 45. minúte prehrávali 0:3, no napokon si po víťazstve 4:3 po predĺžení odviezli z ľadu suseda dva body.

POPRAD. Kežmarčania prehrávali po prvej tretine 2:0, no nevzdali sa a bojovali o svoje šťastie až do konca. To sa napokon priklonilo v predĺžení na ich stranu. "Úvodné dva góly nás dostali trochu do útlmu. Aj za nepriaznivého stavu 0:3 sme sa ale vzchopili a naštartoval nás prvý gól. Podarilo sa nám vyrovnať a v predĺžení sme dali víťazný gól. Chlapcom sa musím poďakovať za veľmi bojovný výkon," konštatoval spokojný tréner Kežmarku Miroslav Ihnačák.

Nemysleli na hokej

Očividne sklamaný bol domáci kormidelník František Hossa. "Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi dobre, ale po treťom góle hráči akoby úplne prestali myslieť na hokej a neviem na čo sa sústredili. Základ úspechu Kežmarku dal ich prvý gól v našej presilovke, keď sme trestuhodne zle bránili osobne i pozične. Niektorí hráči to nezvládli psychicky, robili chyby a zápas sa skončil úplne inak, ako sme si predstavovali. Naviac počas neho sa zranil z prvého útoku Vrbata a naša koncepcia úplne zlyhala, čo bolo vidieť na našej hre v záverečných desiatich minútach i na konečnom výsledku. Okrem toho odstúpil aj Fabian, ktorý má po náraze na mantinel otras mozgu a neviem, ako to s ním dopadne," uviedol F. Hossa.