Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kežmarok dnes hostí Poprad

Sportnet|Publikované 1. dec 2008 o 23:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skPo dlhom čase by dnes mal byť kežmarský zimný štadión zaplnený takmer do posledného miestečka. Po prvýkrát

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

Po dlhom čase by dnes mal byť kežmarský zimný štadión zaplnený takmer do posledného miestečka. Po prvýkrát v tejto sezóne sa totiž v Kežmarku predstaví v susednom derby Poprad. V predchádzajúcich dvoch dueloch, ktoré sa hrali v Poprade, sa súperi o body podelili, keď najprv uspeli hostia a potom domáci.

POPRAD. Nerátajúc slovenskú dvadsiatku, oba tímy sú stále na samom chvoste tabuľky. V ostatnom kole zhodne neuspeli, keď Kežmarčania prehrali v Liptove 0:2 a Popradčania doma s Trenčínom 1:3.

"Myslím si, že sme potvrdili dobrú formu na súperových ihriskách, kde dosť často bodujeme. Naším zámerom bolo dostať sa do vedenia, čo sa nám aj podarilo. Vedeli sme, že potom sa na hokejky Popradu vkradne určitá nervozita, dobre tento pocit poznáme z našich domácich zápasov. Prvé dva góly udali ráz celého stretnutia. Kontrolovali sme výsledok, ale pri našom vylúčení sme inkasovali a Poprad prevzal iniciatívu. Disciplinovanou hrou sa nám však pri power-play podarilo pridať tretí gól a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali," konštatoval tréner Trenčína Július Pénzeš.

Obohraná pesnička

Domáci kouč Tibor Turan neskrýval po zápase sklamanie z laxného prístupu svojich zverencov.

"Už po niekoľkýkrát sme domáci zápas začali zle. Je to obohraná pesnička, hráči sa vôbec nesústredia na začiatok zápasu. Stále sú pod eufóriou predchádzajúceho víťazstva. Trenčín nás zaskočil rýchlymi dvoma gólmi. Prvé dve tretiny boli z našej strany o trápení a dobýjaní brány. Keď sme dali gól na 1:2, trochu to ožilo, ale hostia umne bránili a my sme nedokázali vyrovnať. S jedným gólom sa ťažko vyhráva, to, čo sme teraz doma stratili, musíme získať vonku," naznačil T. Turan.

Posledný s predposledným

Pred začiatkom sezóny by asi málokto predpokladal, že v dnešnom súboji v Kežmarku proti sebe nastúpia dva posledné tímy tabuľky.

"Všetci musia nastúpiť zodpovedne od prvej minúty, nedá sa hrať dobre posledných dvadsať minút a spoliehať sa na to, že sa to zlomí ako po iné zápasy. Vyhrávať môžeme iba vtedy, keď budeme dodržiavať to, čo si povieme. Akonáhle budú mať hráči voľné myšlienky, vždy to skončí takto. Ak nebudeme hrať disciplinovane a takticky, nevyhráme žiaden zápas," zdôraznil kormidelník Popradu, ktorý pred poslednou tretinou stiahol hru zo štyroch na tri formácie.

"Hráči tretej a štvrtej päťky odohrali svoj štandard, aj keď inkasovali gól a svoj minizápas prehrali. Stretnutie v Bratislave nás stálo veľa síl, čaká nás derby v Kežmarku, takže sme potrebovali rozložiť sily do viacerých útokov. Veril som, že dáme kontaktný gól už v druhej tretine, nemali sme v nej však žiadnu čistú šancu," poznamenal T. Turan.

S brankármi spokojnosť

V ostatných štyroch dueloch chytal v popradskej bránke mladý Marcel Melicherčík. To, či sa predstaví aj dnes v Kežmarku, nám lodivod Popradu včera ešte povedať nevedel.

"Naše prehry, resp. víťazstvá nie sú len o brankároch. Predtým Miro Šimonovič tiež chytal veľmi dobre, ale chcelo to nejakú zmenu. Myslím si, že Marcel Melicherčík nemohol v zápase proti Trenčínu ani za jeden gól. Podal štandardný výkon, v Bratislave nás podržal. S oboma sa porozprávame a uvidíme, ako sa rozhodneme. Obaja sú profesionáli, a keby som mal len takých hráčov, ako sú oni dvaja, mohol by som si len gratulovať," dodal T. Turan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.