Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kežmarčanky začínajú doma proti Paneurópe

Kežmarčanky. Novú sezónu začínajú doma. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 27. sep 2013 o 22:00

Dnes sa naplno rozkrúti kolotoč nového súťažného ročníka vo volejbalovej extralige mužov i žien.

Hráčky KV MŠK Oktan Kežmarok sa predstavia na domácej palubovke proti tretiemu tímu uplynulej sezóny VŠK Paneurópa Bratislava.

KEŽMAROK. Dievčatá spod Tatier zaknihovali v uplynulom ročníku historicky najlepšie umiestnenie Kežmarku v extralige, keď obsadili výborné piate miesto. Na tento výsledok by rady nadviazali aj v novej sezóne.

„Všetci sa už tešia, že sezóna začína. Minulý týždeň sme mali v Kežmarku neoficiálny prípravný zápas so Spišskou Novou Vsou a diváci prišli v hojnom počte. Preto verím, že aj v tejto sezóne budeme napĺňať našu športovú halu. Počas prípravy sme absolvovali medzinárodný turnaj v Spišskej Novej Vsi, kde okrem nás a domáceho družstva sa predstavili aj tímy z Česka a Maďarska. Okrem toho sme odohrali ešte prípravný zápas s Komárnom a ďalší so Spišskou Novou Vsou. Družstvo sa pomaly formuje, keď ešte vychytáme zopár chýb, verím tomu, že budeme dobre pripravení,“ uviedla tesne pred štartom sezóny trénerka Kežmarku Blanka Špaková.

Gro družstva ostalo

V porovnaní s uplynulou sezónou sa kežmarský káder čiastočne obmenil. Kľúčové hráčky v ňom ale ostali. Sú to Monika Smák, Katarína Jakušová, Tatiana Dragašeková, Lýdia Labudová, Anna Becková, Zuzana Harčárová i Zuzana Kredátusová.

Novými tvárami sú libero Alexandra Závadská, Viera Rajčanová, Lucia Kaplanová, Veronika Skupinová a Daniela Hudáková.

Skúsená Monika Smák bude pôsobiť ako hrajúca asistentka trénerky, druhým asistentom je Ľubomír Bréda ml.

Hneď na úvod nového súťažného ročníka čaká Kežmarčanky ťažký súper z VŠK Paneurópa Bratislava. Zápas sa v mestskej športovej hale Vladimíra Jančeka začína dnes o 17. hodine.

„Určite by sme radi využili domáce prostredie. Paneurópa je tretí najlepší tím extraligy z uplynulej sezóny. Je to určite silný súper, majú tam nejaké posily. Nevideli sme ich v akcii, máme len nejaké informácie o tom, ako hrali na turnaji v Nitre. Zaznamenali nejaké výhry i prehry, uvidíme, ako prídu na nás pripravené,“ dodala Blanka Špaková.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.