Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kežmarčanky vysokého favorita nezaskočili

Zázrak sa nekonal. Kežmarčanky podľahli Doprastavu 0:3. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 14. mar 2013 o 23:00

Dosť jednoznačný priebeh malo druhé štvrťfinálové stretnutie play-off extraligy volejbalistiek medzi domácim Kežmarkom a hosťujúcim Doprastavom Bratislava.

Hosťujúce hráčky vyhrali 3:0 a poľahky postúpili do semifinále. Kežmarčanky teraz čakajú súboje o 5. až 8. miesto.

KEŽMAROK. Domáce dievčatá začali nebojácne, lepšie podávajúci súper však vyhral úvodné dva sety na 16 a 15.

Kežmarčanky sa trápili najmä na príjme, napriek tomu v treťom sete zabojovali a dlho držali krok (20:20). V jeho závere sa však prejavili skúsenosti i kvalita Doprastavu, ktorý vyhral posledných päť lôpt a celé stretnutie hladko 3:0.

„Veľa ľudí si myslí, že to je povinná jazda. Kežmarok je ale z družstiev z dolnej skupiny najťažší súper. Minimálne v tom, že si váži play-off, pripraví sa na to, má výborné družstvo v rámci možností, ktoré môže mať. Má parádne domáce prostredie, preto to nie je vôbec také ľahké, ako si niekto papierovo myslí. Pre nás to bol veľmi ťažký zápas aj preto, lebo máme dve hráčky na maturitách a pri prvej lopte sa nám zranila nahrávačka. Preto sme museli hrať takým zvláštnym systémom, prispôsobeným situácii. Máme však silné družstvo a preto sme to zvládli. Zápas to bol ale veľmi ťažký,“ uviedol tréner Doprastavu Marek Rojko.

Podobne ako v prvom zápase v Bratislave, i tentoraz Kežmarčanky výraznejšie potrápili svojho súpera iba v jednom sete.

„Je pravda, že doma nás potrápili, ale spôsobili sme to my. Kežmarok je družstvo, ktoré má svoje limity, ale tým, že má Moniku Smák a Katarínu Jakušovú, nevzdá to, nespanikári a hrá trpezlivo ďalej. Veľmi sa mi páči súhra kežmarského diváka s družstvom i celá atmosféra fungovania volejbalu v Kežmarku. V dnešnom treťom sete rozhodlo to, že sme v jednej pasáži dobre podávali a súper mal celý zápas problém s prihrávkou. Chcem vyzdvihnúť celé svoje družstvo, lebo s jednou nahrávačkou sa hrá ťažko,“ doplnil Rojko.

Kvalita bola na strane súpera

Domáca trénerka Blanka Špaková bola trochu sklamaná, keďže očakávala vyrovnanejší priebeh.

„Ukázalo sa, že súper bol nielen papierovým favoritom. Naše dievčatá sa snažili, bojovali, ale kvalita bola na strane súpera. Hrali sme to, čo nám súper dovolil, na sieti mal výraznú výškovú prevahu. Urobili sme dosť nevynútených chýb, aj na servise, ktorý je otázkou koncentrácie,“ konštatovala Špaková.

V skupine o 5. až 8. miesto chcú Kežmarčanky skončiť čo najvyššie. „Najprv nás čaká Spišská Nová Ves, na ktorú sa dobre pripravíme. Bonusom bude pre nás každé lepšie umiestnenie ako siedme miesto, ktoré sme získali po základnej časti,“ dodala Špaková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.