Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kežmarčanky sa už tešia na play-off

Blanka Špaková. Trénerka KV MŠK Oktan Kežmarok. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 6. mar 2013 o 23:00

Kežmarské volejbalistky po nadstavbovej časti extraligy v skupine o 5. až 10. miesto skončili na siedmej priečke.

Kežmarské volejbalistky splnili svoj hlavný cieľ. Po nadstavbovej časti extraligy v skupine o 5. až 10. miesto skončili na siedmej priečke a už sa môžu tešiť na svoj vôbec prvý play-off.

KEŽMAROK. Súboje vo vyraďovacej časti sa pre hráčky spod Tatier začínajú v sobotu. Ich súperom je druhý tím tabuľky, vysoko favorizovaný VK Doprastav Bratislava. Hrá sa na dve víťazstvá, doma sa Kežmarčanky predstavia v stredu 13. marca.

Nadstavbu odohrali Kežmarčanky v skvelej fazóne. Predovšetkým v jej závere chytili formu, keď vyhrali v piatich dueloch v sérii. Prehrali až v poslednom kole na palubovke Spišskej Novej Vsi 2:3 na sety, keď viedli už 2:0.

„Od nového roka sa hra nášho družstva neustále zlepšovala. Bolo to vidieť na výsledkoch a následne aj na postavení v tabuľke. Po nadstavbovej časti sme v nej skončili na siedmom mieste, čo nám za súpera určilo Doprastav Bratislavu. Trošku sme kalkulovali. VK Slávia EU Bratislava začala play-off už v stredu, preto sme radi, že sme v Spišskej Novej Vsi uhrali bod, aby sme play-off začínali až v sobotu,“ prezradila nám trénerka Kežmarku Blanka Špaková.

„Hlavný cieľ hrať play-off máme splnený. Ak bude naše konečné umiestnenie vyššie ako ôsme miesto, bude to pre nás bonusom. Dievčatá sa na play-off tešia. S tými najlepšími sa nemôžeme porovnávať, no v nadstavbovej časti o konečné 5. až 8. miesto je všetko otvorené,“ zdôraznila kežmarská trénerka.

Volejbalový sviatok v Kežmarku

V stredu bude v Kežmarku volejbalový sviatok. „Favorit v tejto sérii je jednoznačný. Chceli by sme odohrať slušný volejbal pred bratislavským publikom a hlavne doma potešiť svojich priaznivcov. Verím, že bude 'plný dom' a že diváci si to užijú. V Kežmarku to bude volejbalový sviatok vidieť tu tak kvalitné družstvo ako je Doprastav a všetci sa už na to veľmi tešia,“ poznamenala Špaková.

Po zdravotnej stránke nemajú Kežmarčanky vážnejšie problémy. „Nejaké menšie ťažkosti tam sú, no myslím si, že do soboty to zvládneme dať do poriadku. Do Bratislavy by sme mohli ísť v kompletnom zložení,“ dodala Špaková.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.