Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kežmarčanky privítajú Spišiačky

Dnes na derby. V Kežmarku sa predstaví Spišská Nová Ves. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 1. feb 2013 o 23:00

Vo volejbalovej extralige žien v skupine o 5. - 10. miesto nastúpia dnes hráčky Kežmarku doma proti Spišskej Novej Vsi.

KEŽMAROK. Počas uplynulého víkendu odohrali Kežmarčanky dva zápasy. V sobotu zdolali doma v dôležitom súboji Žiar nad Hronom 3:1 na sety, o deň neskôr podľahli pod Zoborom rovnakým pomerom UKF Nitra.

„Som rada, že dievčatá zvládli zápas so Žiarom nad Hronom a vyhrali ho 3:1. Ležala na nich dosť veľká zodpovednosť tohto súboja a súper ich v prvom sete prekvapil. Po ňom sa uvoľnili a už to bolo potom dosť jednoznačné. Do Nitry sme cestovali bez Dragašekovej, napriek tomu sme začali dosť nebojácne. Bol to celkom zaujímavý zápas, v ktorom sa hral lepší volejbal ako so Žiarom nad Hronom. Mali sme na víťazstvo 3:1, v treťom i štvrtom sete sme vždy viedli, no nevedeli sme zvládnuť koncovku. Tak, ako sme prehrali, mohli sme i vyhrať. Verím tomu, že postupom času budeme úspešní aj v takýchto koncovkách,“ povedala nám trénerka KV MŠK Oktan Kežmarok Blanka Špaková.

Posilnili sa o Beckovú

V dnešnom dueli so Spišskou Novou Vsou by Kežmarčanky radi nadviazali na kvalitné výkony z ostatných meraní síl.

„Súper je aj po určitých kádrových úpravách stále výborným družstvom. Nebude to jednoduchý zápas, urobíme však všetko pre to, aby sa hral dobrý volejbal. Boli by sme veľmi radi, ak by sa nám podarilo ukoristiť nejaký set,“ naznačila kežmarská trénerka.

Jej zverenkyne sa chcú prebojovať do play-off a prípadným bodovým ziskom by sa priblížili k tomuto cieľu.

„Čaká nás ešte šesť zápasov, v ktorých sa vyjasní, kto pôjde do play-off. Kľúčové budú súboje s COP Nitra, Vivusom Bratislava a Žiarom nad Hronom,“ zdôraznila Špaková.

Kežmarčanky dnes nastúpia už aj s Dragašekovou, ktorá im v Nitre chýbala a na súpiske by mali mať aj novú hráčku, blokárku Annu Beckovú, ktorá prichádza pod Tatry na hosťovanie zo Spišskej Novej Vsi.