Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kežmarčanky prekonali svoje historické maximum

Volejbalistky Kežmarku. Dosiahli historicky najlepšie umiestnenie klubu. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 17. apr 2013 o 22:00

Fantastický výsledok dosiahli v tejto sezóne volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok. V extralige vybojovali konečné piate miesto.

Fantastický výsledok dosiahli v tejto sezóne volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok. V druhom roku po svojom návrate medzi extraligovú elitu vybojovali konečné piate miesto, čo je historicky najlepšie umiestnenie Kežmarku vôbec. Až doteraz to bola šiesta priečka.

KEŽMAROK. V súboji o piatu pozíciu zdolali Kežmarčanky bronzový celok z uplynulej sezóny, Pezinok.

Po domácom triumfe 3:1 zopakovali rovnaký výsledok aj na palubovke svojho favorizovaného súpera.

„Nebol to nejaký krásny volejbal, bol to skôr boj nervov. Som rada, že to dievčatá zvládli psychicky lepšie,“ uviedla trénerka Kežmarku Blanka Špaková.

Úvodné dva sety sa stali korisťou Kežmarčaniek, ktoré lepšie zvládli ich koncovku. V treťom však prehrali 13:25, aby štvrtý set v dramatickej koncovke opäť ukoristili vo svoj prospech.

„Stále sa to preklápalo raz na jednu, raz na druhú stranu. Súperi sa striedali vo vedení. Najpodstatnejšie je to, kto dá ten posledný bod a koncovky setov sme zakaždým zvládli lepšie my. V treťom sete som to prestriedala, dohrali ho dievčatá z lavičky, lebo prišiel úplný útlm. Nevedeli sme si poriadne prijať loptu. Dievčatá som nechala vydýchnuť a povedala som im, aby zabrali vo štvrtom sete, aby sme nemuseli hrať tajbrejk. To sa nám podarilo, takže spokojnosť,“ opísala priebeh zaujímavého duelu kežmarská trénerka.

Šľahačka na torte

Predsezónnym cieľom Kežmarku bolo dostať sa do play-off. Konečné piate miesto je parádnym bonusom.

„Veľmi spokojní sme boli už s tým, že sme nešli do baráže a že sme hrali play-off. Piate miesto je šľahačka na torte, ktorú dievčatá upiekli,“ s úsmevom poznamenala Špaková.

Po posilnení kádra začali od nového roku Kežmarčanky vyhrávať a nakoniec to dotiahli dosť vysoko.

„Bolo veľmi dôležité, že k nám tieto posily prišli. Verím, že Kežmarok si vďaka tomu urobil veľmi dobré meno vo volejbalovom svete,“ naznačila trénerka kežmarských volejbalistiek.

Úspešnú sezónu definitívne uzavrú koncom apríla slávnostnou večerou.

„Jasné je to, že extraligu budeme hrať aj na budúci rok. Čo sa týka nejakých posíl, zmien v kádri, to sa vyjasní v najbližších týždňoch,“ dodala Špaková.Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.