Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kežmarčanky chcú mať extraligu čo najskôr v suchu

Chýba im urobiť posledný krok. Kežmarské volejbalistky čaká prelínací turnaj v Martine. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 13. apr 2012 o 00:00

Najdôležitejšie tri zápasy tejto sezóny čakajú volejbalistky Kežmarku počas tohto víkendu.

V Martine sa predstavia v druhom prelínacom turnaji, kde sa rozhodne o tom, ktoré dve družstvá sa predstavia v extralige v budúcej sezóne.

KEŽMAROK. V prvom prelínacom turnaji v Kežmarku vyhrali domáce dievčatá všetky tri zápasy a sú tak v najvýhodnejšej pozícii.

V Martine v sobotu doobeda nastúpia proti domácim hráčkam, podvečer ich čaká bratislavský ŠŠK VIVUS. V nedeľu ukončia sezónu v súboji s Krupinou. Na to, aby si zabezpečili účasť medzi elitou, im stačí vyhrať aspoň v jednom dueli.

“Po víťazstve na domácom turnaji, kde sme urobili prvý krok k záchrane, sme trošku pooslavovali. Celý týždeň sa už ale pripravujeme hlavne na sobotu. Vieme, že potrebujeme vyhrať jeden zápas, aby sme mali extraligovú definitívu. Nastúpime v trochu pozmenenom zložení, keďže zranená je Mirka Müncnerová, a naopak, do zostavy sa vracia Radka Hodorovičová, ktorá mala ovčie kiahne a v Kežmarku nemohla nastúpiť. Skúšame preto rôzne variácie, ako by sme to v Martine odohrali. Súperov poznáme, myslím si, že už v Kežmarku bolo vidieť rozdiel medzi extraligou a prvou ligou,” uviedla hrajúca asistentka trénera KV MŠK Oktan Kežmarok Blanka Špaková.

Mal by ich podporiť aj fanklub

Hneď v úvodnom súboji turnaja čakajú Kežmarčanky domáce Martinčanky.

“Ideálne by bolo vyhrať všetky tri zápasy. Čaká nás tam ale celkom iné prostredie, aj keď robíme všetko pre to, aby s nami do Martina vycestoval aj náš fanklub. Veľmi sa budeme sústrediť už na úvodný duel s Martinom, ktorý bude doma určite veľmi silný. Pokúsime sa ho zdolať,” poznamenala B. Špaková.

Súvisiace články