Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kežmarčanky čelia majstrovskému mečbalu

Finálovú sériu nevyrovnali. Kežmarčanky podľahli doma Slávii 1:3 na sety. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 21. apr 2016 o 22:00

Stav finálovej série extraligy volejbalistiek medzi Kežmarkom a Sláviou Bratislava je 2:0 pre obhajcu majstrovského titulu.

Vysokoškoláčky vyhrali v Kežmarku 3:1 na sety a oslavovať môžu už zajtra v hlavnom meste.

KEŽMAROK. Pred vypredanou športovou halou chceli Kežmarčanky uštedriť svojmu súperovi vôbec prvú prehru v tomto súťažnom ročníku a zdramatizovať súboj o titul. Vo výbornom zápase však napokon ukoristili iba jeden set. Hosťujúce hráčky lepšie zvládli rozhodujúce koncovky setov.

„Mrzí ma hlavne to, že sme si to prehrali svojimi chybami. Súper hral oveľa lepšie ako v Bratislave. Bol to obojstranne výborný volejbal. Rozhodol náš horší príjem podania a pokazené servisy v treťom sete. Slávia lepšie zvládla koncovky, keď nás v nich vytĺkla. Sú to najlepšie trénované hráčky na Slovensku. Verím, že sa dievčatá vzchopia a zabojujeme o to, aby sa séria vrátila ešte do Kežmarku. Naši skvelí fanúšikovia si to zaslúžia,“ zdôraznila asistentka trénera KV MŠK Oktan Kežmarok Blanka Špaková.

Neskladajú zbrane

Kežmarčanky siahli na dno svojich síl, no ani to nestačilo na víťazstvo. Za stavu 1:1 na sety sa v treťom sete dopúšťali mnohých nevynútených chýb.

„Je to škoda, chceli sme doma vyrovnať sériu. V úvode sme mali trochu zviazané ruky. Žiaľ, dnes to bolo hlavne o našich chybách. Slávia zvládla ťažké situácie, bola lepšia na servise a v koncovkách. Mrzí nás to, že to nevyšlo. Hrali sme aj pre našich fantastických divákov. Určite neskladáme zbrane, pokúsime sa im to vrátiť,“ povedala blokárka Kežmarku Anna Becková.

Titul chcú konečne oslavovať doma

Hosťujúci tréner Martin Hančík si po stretnutí zhlboka vydýchol. Ako priznal, s domácim Kežmarkom nechcel ísť do rozhodujúceho tajbrejku.

„Súper hral fantasticky. Na každý jeden bod sme sa poriadne natrápili. Som rád, že sme to zvládli v koncovkách, bolo to veľmi náročné. Bol to kolektívny výkon, kondične sme na tom dobre. Psychicky je to veľmi náročné, predsa len, je to finále. Čaká nás urobiť ešte posledný krok, ktorý býva najťažší. Súper nebude mať čo stratiť, bude hrať uvoľnene. Dievčatám verím a dúfam, že po dlhých rokoch by sme mohli oslavovať titul doma,“ konštatoval tréner Slávie.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.