Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Kežmarčania nepochodili, Ľubica prišla o víťazstvo v nadstavenom čase

Sportnet|17. okt 2006 o 00:00

ĽUBICA - SNINA 1:1 (1:0)Domáci tím, ktorého pôda bola doposiaľ nedobytnou, privítal tentoraz veľmi atraktívneho súpera spod Vihorlatu, ktorý toto

ĽUBICA - SNINA 1:1 (1:0)

Domáci tím, ktorého pôda bola doposiaľ nedobytnou, privítal tentoraz veľmi atraktívneho súpera spod Vihorlatu, ktorý toto pravidlo porušil. Vzhľadom na momentálne postavenie oboch kolektívov sa očakával zaujímavý a útočný futbal. Úvodná štvrťhodina duelu toto očakávanie aj spĺňala, pretože hra sa prelievala z jednej strany na druhú, no chýbalo to najdôležitejšie, čím je dôraz vo finálnej fáze hráčov. S pribúdajúcimi minútami domáci postupne vystupňovali tempo hry, ale cez dobre organizovanú obranu súpera sa iba veľmi ťažko presadzovali. Hostia, ktorí boli prinútení odolávať nátlakovej hre hostiteľov sa naďalej do vážnejších gólových príležitosti nedokázali dostať a po polhodine hry navyše kapitulovali, keď po dobíjaní súperovej svätyne a následnej spletitej situácii v malom vápne Heutchy otvoril skóre. Zaskočení hostia mohli dokonca o dve minúty nato inkasovať druhý úder, no T. Kovalčík svoj individuálny prienik nedoviedol do zdarného konca. V 37. minúte mohol poistiť vedenie domácich prudkou strelou z priameho kopu Kalafut, no tá nemala ten správny smer. Tesne pred odchodom do kabín sa k slovu dostali aj hostia, keď ich rýchla kombinačná akcia skončila aj gólom, ktorý však pre údajný ofsajd nebol uznaný. Po zmene strán domáci herne poľavili, no ani ich súper nedokázal správne naštartovať svoju ofenzívnu hru. Tá sa odvíjala väčšinou iba medzi šestnástkami a šancí bolo minimum. Azda za jednu z vyložených možno považovať tú v 63. minúte, keď Kurta sa pokúšal prehodiť gólmana hostí, ale jeho strela mierila iba nad bránu. S pribúdajúcimi minútami mali viac z hry na kopačkách Ľubičania. V 70. minúte po obstreľovaní brány hostí mohol domácich upokojiť presným zásahom Kurta a po ňom Sova, no ich pokusy pozorný gólman hostí zmaril. Záverečná štvrťhodina však patrila Sninčanom, ktorí neustálou aktivitou pripravili domácej defenzíve nesmierne krušné chvíle napokon pre nich so zlým koncom. Keď sa už zdalo, že tri body ostanú pod Tatrami, hostitelia pykali za streleckú nemohúcnosť vyrovnávajúcim gólom aktívneho harcovníka hostí Diňu už v nadstavenom čase.

Góly: 35. Heutchy - 90.+ Diňa. Pred 350 divákmi rozhodoval Mojsej, ŽK: Brečka (Snina). ĽUBICA: J. Hájovský - Sova, Labus, L. Kaprál, Milaňák - Heutchy (65. Vojtánek), Krempaský, Kurta (75. I. Malich), Kalafut - T. Kovalčík, M. Kaprál (90. M. Kovalčík). (mdc)

SVIDNÍK - KEŽMAROK 2:0 (1:0)

Podtatranci cestovali pod Duklu s cieľom pokúsiť sa nadviazať na úspešné výsledky z predchádzajúcich kôl, no ako sa ukázalo, narazili na zdatný tím, ktorý je známy svojou hernou kvalitou. Hostia napriek tejto skutočnosti herne nezaostali za očakávaním, no ako sa neskôr ukázalo, doplatili na neefektívnu koncovku. V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov ten prvý patril hostiteľom, ktorí zatlačili Kežmarčanov na vlastnú polovicu a tí sa dostávali na dostrel domácej brány len sporadicky. Za jednu z vážnejších gólových príležitostí možno považovať iba strelecký pokus Soľavu po priamom kope v 13. minúte, ktorý však gólman domácich vytlačil na rohový kop. Svidníčania sa v ostatných minútach usilovali o tvorivý kombinačný futbal, z ktorého pramenilo aj niekoľko sľubných šancí, tie však gólom neskončili. Ich neustále ofenzívne úsilie im prinieslo zaslúžené ovocie až v 36. minúte, kedy po zle odkopnutej lopte hosťujúcej defenzívy nasledoval faul na domáceho hráča pred pokutovým územím a Paňko z priameho kopu dobre umiestnenou strelou k žrdi ponad zle postavený múr hostí rozvlnil sieť. Hostia sa i napriek inkasovanému gólu nevzdávali a hlavne po obrátke prevzali hru pod svoju kontrolu. Hostitelia však pozornou hrou dokázali odolávať a udržiavať si svoj tesný náskok. Po hodine duelu sa po dobre rozohraných kombinačných akciách ocitli v sľubných šanciach Munka, R. Novák a M. Novák, ale v zakončení mali vychýlenú mušku. V 70. minúte boli za streleckú nemohúcnosť hostia napokon kruto potrestaní druhým gólom, keď po jednom z ojedinelých protiútokov na brankára Pacanovského sa dokázal v zakončení presadiť Bučko. Po tomto okamihu sa Kežmarčania ešte usilovali kontaktným gólom stretnutie zdramatizovať, no čisté konto si už gólman domácich udržal.

Góly: 36. Paňko, 70. Bučko. Pred 300 divákmi rozhodoval Baksay, ŽK: Pustý, Ragan - Marhefka. KEŽMAROK: Pacanovský - Kalafut, Dolanský, Soľava, Marhefka - M. Novák, Pavličko (46. Bednár), Pirhala (80. Šavel), Kuruc (70. Munka) - Bednarčík, R. Novák. (mdc)

Marián LITVÍN (tréner Kežmarku): I keď sme v stretnutí s jedným z favoritov súťaže vyšli bodovo naprázdno, musím priznať, že hráči ma svojou predvedenou hrou nesklamali. Prehra je podľa môjho názoru veľmi krutá, pretože hlavne po zmene strán sme boli v niektorých fázach domácim viac než vyrovnaným súperom a remízu by sme si určite zaslúžili. Pevne verím, že v nastávajúcom domácom dueli s lídrom súťaže si všetko vynahradíme a pokoríme nášho súpera. (mdc)