Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kesko Racing z Auto Show s víťazstvom v triede 8

Kamil Švec. (Autor: Jozef Pisch)
Peter Podolinský|Publikované 24. nov 2017 o 00:00

Trojica jazdcov rožňavského Kesko Racing Teamu využila naplno program.

ROŽŇAVA. Posledné podujatie slovenskej automobilovej sezóny má pre jazdcov Kesko Racing Teamu akýsi iný náboj.

Samozrejme, toto vyplývalo, ako je azda všetkým jasné, z názvu podujatia, ktoré sa volalo Keskomobile Auto Show 2017.

Trojica jazdcov rožňavského Kesko Racing Teamu využila naplno program podujatia, ktorý spočíval v piatkových testovacích jazdách, v rámci ktorých mali všetci súťažiaci možnosť povoziť na sedadle spolujazdca nelicencovaného človeka.

Bolo jedno, či je to partner tímu, kamarát alebo rodinný príslušník. A presne toto využila aj trojica z Kesko Racing Teamu.

V sobotu už nasledovala ostrá súťaž, v rámci ktorej museli všetci súťažiaci absolvovať trojicu rýchlostných skúšok.

Z nich boli dve s meraním času, tretia bez časomiery, poňatá ako exhibičná. V rámci nej sa od jazdcov očakávalo, aby poriadne zabavili nielen seba, ale aj prítomných divákov.

Aby však boli posádky klasifikované, museli bezpodmienečne túto tretiu rýchlostnú skúšku absolvovať. To sa, žiaľ, spomedzi posádok Kesko Racing Teamu nepodarilo Ferovi Fuskovi, ktorého zradila polos Seatu Leon TDi v druhom meranom úseku.

„Súťaž bola pekná, presne podľa našich predstáv. V tomto roku boli rýchlostné skúšky asi najlepšie pripravené a vedeli sme ich absolvovať aj v prípade, že na sedadle spolujazdca sedel niekto iný ako klasický spolujazdec. Škoda tej polosi, mohlo to dopadnúť aj lepšie,“ povedal Fero Fusko.

Podstatne lepšie dopadol Ján Šustek, ktorý sa na Slovakia Ringu predstavil trochu netradične, v úlohe jazdca. Výsledkom bolo ôsme miesto v triede 5.

„Bolo to výborné. Išiel som dosť opatrne, nechcel som autu ublížiť a hlavne som ho chcel neporušené doviezť až do cieľa. To sa mi aj podarilo. Musím pochváliť organizátora, všetko bolo perfektne pripravené,“ pokračoval v rozprávaní Ján Šustek.

Hovorí sa, že na najlepšie treba vždy počkať až do konca, a tak je to aj v prípade Kamila Šveca.

Ten totiž dokázal popri tohtoročnom majstrovskom titule v rámci Keskomobile AUTO SHOW 2017 vyhrať triedu 8.

„Všetko bolo super pripravené a my sme sa poriadne zabavili. Jazdil som s viacerými spolujazdcami, ale hlavne s mojím otcom Dušanom, ktorému som chcel týmto poďakovať za výbornú sezónu. Rád by som poďakoval aj všetkým partnerom Kesko Racing Teamu za celoročnú podporu. Samozrejme, poďakovanie patrí aj rodinám, kamarátom, mechanikom a vlastne všetkým, ktorí nám akokoľvek pomáhali,“ ukončil rozprávanie Kamil Švec. Informoval Miroslav Majláth.

Súvisiace články