Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Kenteris má do pondelka čas,aby zdôvodnil neúčasť na dopingovej kontrole

TASR|13. aug 2004 o 20:41

Atény 13. augusta (TASR) - Predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sa rozhodli poskytnúť dvojici gréckych šprintérov Costasovi Kenterisovi ...

Atény 13. augusta (TASR) - Predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sa rozhodli poskytnúť dvojici gréckych šprintérov Costasovi Kenterisovi a Katerine Thanouovej čas do pondelka, aby pred disciplinárnou komisiou vysvetlili svoju neúčasť na štvrtkovej dopingovej kontrole. MOV mal pôvodne určiť dôsledky pre olympijského víťaza zo Sydney v behu na 200 metrov i striebornú zo stovky na OH 2000 už na svojom piatkovom zasadnutí, ale napokon zvážil ich zlý zdravotný stav v súvislosti s nedávnou motocyklovou nehodou.

"V snahe zabezpečiť férový proces a dať možnosť obhájiť obom športovcom svoju absenciu pri dopingovej skúške sa disciplinárna komisia rozhodla odložiť konanie na pondelok 16. augusta," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení MOV. Ešte pred stanoveným termínom však bude prezident Gréckeho olympijského výboru Lambis Nikolao informovať MOV o podrobnostiach incidentu na špeciálnom mítingu v sobotu. Predĺženie disciplinárneho procesu znamená, že ostrosledovaná kauza, ktorá znenazdajky zatriasla olympijskou krajinou, sa prenesie aj do samotných Hier XXVIII. olympiády.

Gréckych bežcov chcel vo štvrtok večer navštíviť dopingový kontrolór a neskôr aj šéf gréckej olympijskej výpravy Yannis Papadogiannakis, no v Olympijskej dedine ich nenašli. Tridsaťjedenročný Kenteris a jeho tréningová partnerka Tanouová mali totiž po termíne kontroly v noci na piatok motocyklovú nehodu. Obaja navštívili dom kouča Christosa Tzekosa a po odchode zo stretnutia havarovali na trénerovej motorke, po čom ich urýchlene previezli do nemocnice.

Odmietnutie kontroly považuje MOV za rovnaký priestupok ako pozitívny test, za čo hriešnikom hrozí až dvojročná suspendácia. Za neabsolvovanie testu dostane športovec varovanie, tretí takýto prípad považuje MOV za odmietnutie kontroly. Obaja šprintéri mali problém s neúčasťou na teste už aj vlani, keď dopingových funkcionárov informovali, že budú trénovať na Kréte a namiesto toho boli v Katare.

Súvisiace články