Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kennedy zúžil rakúsku nomináciu na 25 mužov

TASR|Publikované 25. jan 2002 o 16:55

Viedeň 25. januára (TASR) - Tréner súpera slovenských hokejistov v prvej fáze turnaja zimných olympijských hier v Salt Lake City Rakúska Ron Kennedy zverejnil v piatok užšiu nomináciu 25 hráčov

.

Vo výbere Rakúskeho zväzu ľadového hokeja figuruje 11 legionárov na čele s brankárom zmluvne viazaným St. Louis Blues Reinhardom Divisom, teda mužom, ktorého kedysi v Rakúsku trénoval aj terajší slovenský reprezentačný kormidelník Ján Filc. Okrem brankárskeho talentu v zámorí ešte pôsobí dvojica - Andre Lakos vo farmárskom Albany v AHL a Thomas Pöck vo vysokoškolskej súťaži. Tréner Ron Kennedy bude mať k dispozícii aj šiestich hráčov z nemeckej súťaže DEL a dvoch zo švédskej Elitserie.

Väčšina hráčov má zraz 28. januára vo Viedni a už o tri dni na to odletia do Spojených štátov. V dejisku ZOH sa Rakúšania stretnú v troch prípravných zápasoch postupne s Francúzskom (2. februára), Ukrajinou (4. februára) a Bieloruskom (6. februára). Následne zredukujú káder na predpísaných 23 hráčov.

Rakúsko bude v prvej fáze posledným súperom Slovenska a zverenci Jána Filca sa s ním stretnú 12. februára.

Širšia nominácia Rakúska pre ZOH:

brankári: Reinhard Divis (St. Louis Blues, USA), Claus Dalpiaz (HC Innsbruck), Michael Suttnig (KAC Klagenfurt)

obrancovia: Tom Searle (VSV), Peter Kasper (HC Innsbruck), Robert Lukas (EHC Linz), Gerhard Unterluggauer (Schwenningen, Nem.), Dominic Lavoie (Hannover, Nem.), Martin Ulrich (Düsseldorf, Nem.), Andre Lakos (Albany Riverrats, USA)

útočníci: Christian Perthaler, Philipp Lukas, Oliver Setzinger (EHC Linz), Kent Salfi, Wolfgang Kromp, Günther Lanzinger (VSV), Gerald Ressmann, Mario Schaden (KAC), Patrick Pilloni (Vienna Capitals), Christoph Brandner (Krefeld, Nem.), Martin Hohenberger (Oberhausen, Nem.), Simon Wheeldon (Mníchov Barons, Nem.), Dieter Kalt (Färjestad BK, Švéd.), Mathias Trattnig (Djurgaarden, Švéd.), Thomas Pöck (University of Massachusets Amshert, USA)

br jch

Súvisiace články