Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Keith Primeau vo Philadelphii vodcom aj v ďalších štyroch sezónach

TASR|15. jún 2004 o 09:12

New York 15. júna (TASR) - Kanadský hokejista Keith Primeau predĺžil v pondelok s klubom Philadelphia Flyers spoluprácu o ďalšie štyri roky, počas ktorých ...

New York 15. júna (TASR) - Kanadský hokejista Keith Primeau predĺžil v pondelok s klubom Philadelphia Flyers spoluprácu o ďalšie štyri roky, počas ktorých si bankové konto vylepší o 17 miliónov dolárov. Tridsaťdvaročný kapitán letcov tak potvrdil svoje zotrvanie v tíme desať dní pred tým, ako by sa stal neobmedzeným voľným hráčom NHL.

Primeau sa s vedením klubu dohodol na podmienkach bez ohľadu na to, že osud budúcej sezóny, či viacerých sezón NHL je pre otázniky súvisiace s vypršaním kolektívnej zmluvy vo hviezdach. "V našom tíme je Keith najdôležitejším hráčom," uviedol manažér Bob Clarke. "Je naším prirodzeným lídrom. Než sa pustíme do uzatvárania ďalších kontraktov, potrebovali sme si poistiť jeho," dodal.

Primeau, ktorý bol v nedávno skončenom tohtosezónnom vydaní play off NHL s deviatimi gólmi a siedmimi asistenciami najúdernejšou zbraňou Flyers, si v nadchádzajúcich dvoch sezónach "príde" vždy na 4,5 milióna dolárov, v zostávajúcich dvoch potom na štyri milióny.

"Stať sa voľným hráčom sa mi veľmi nechcelo, chcel som tu zostať," priznal Primeau, ktorý medzi mantinelmi najprestížnejšej hokejovej ligy na svete strávil už 14 sezón, z toho posledných päť vo Philadelphii. "A či by čiastky boli v iných tímoch iné alebo lepšie? Neviem... Podpísal som tu a som rád."

Súvisiace články