Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Keely: Je to pre nás výzva vyhrať v Prievidzi

Reginald Keely. Pochvaľuje si podporu fanúšikov. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 1. apr 2016 o 22:00

Basketbalistov Košíc čaká v Prievidzi tretí zápas semifinále play-off Eurovia SBL.

Basketbalistov Košíc čaká tretí zápas semifinále play-off Eurovia SBL. Od 18. hodiny sa predstavia na palubovke Prievidze a je jasné, že víťaz duelu sa ujme vedenia v sérii.

KOŠICE. Hornonitrania si do stredy držali neporaziteľnosť vo vyraďovacích bojoch, keď vyhrali štyrikrát po sebe.

Úspešnú šnúru im však v druhom semifinálovom súboji prerušili Košičania, ktorí počas celého priebehu zvyšovali svoj náskok a triumfovali 92:78.

„Bolo to výborné tímové víťazstvo pre nás hráčov aj trénerov. Oproti prvému zápasu sme urobili viacero úprav, boli sme od začiatku dostatočne sústredení a dokázali sme splniť všetky pokyny,“ povedal košický pivot Reginald Keely.

Spokojný s konečným výsledkom aj predvedeným výkonom bol takisto asistent trénera KB Košice Richard Leško.

„Musím zagratulovať chlapcom k víťazstvu. Bol to veľmi kvalitný zápas a hrali dobre. Využili sme výhodu domácej palubovky, čo je v play-off dôležité. Po slabšom úvode sme sa rozbehli a bolo to lepšie. Záver bol síce hektický, no mali sme dostatočný náskok, ktorý sme si s prehľadom udržali.“

Kvalitu musia potvrdiť aj v ďalších zápasoch

Býci stratili otvárací zápas série hneď v úvode, keď prvú štvrtinu prehrali o osemnásť bodov. V stredu preto kládli dôraz najmä na úvodné minúty a vyplatilo sa.

„Museli sme zmeniť veľa vecí, ale zamerali sme sa najmä na lepší nástup do zápasu. Snažili sme sa vstúpiť do stretnutia koncentrovane, nie ako v Prievidzi,“ prezradil Keely.

Košičania však nezlepšili len výkon v prvej štvrtine. Veľmi pozitívnym ukazovateľom bolo, že viac ako desať bodov dokázalo streliť až sedem hráčov, zatiaľ čo v prvom stretnutí sa to podarilo len trom.

„Boli sme lepší v doskokoch, no aj v ďalších činnostiach. Ukázali sme, že vieme hrať takto kvalitne, no neostáva nám nič iné, len to potvrdiť aj v ďalších zápasoch,“ hovoril Leško.

Podľa oficiálnych údajov si do Angels arény našlo cestu až 2 300 divákov, ktorí mohli odchádzať šťastní. Basketbalisti KB totiž zvládli aj tretí domáci zápas play-off a na vlastnej palubovke si držia stopercentnú bilanciu.

„Chodí nás podporovať veľa fanúšikov, ktorí nám dodávajú energiu. Snažíme sa to preniesť aj do zápasov vonku, no je to náročné a na domácej pôde sa nám viac darí baviť ľudí v hľadisku,“ pochvaľoval si Keely.

Druhé semifinálové stretnutie prinieslo viacero zaujímavých momentoch.

Okrem kvalitného basketbalu z oboch strán mohli diváci vidieť aj jednu potýčku pod prievidzským košom a nešportový faul na prenikajúceho Stanislava Baldovského.

„Žiaden tím nechce prehrať, všetci chcú vyhrať titul, takže tomu zodpovedajú aj emócie na palubovke. Už v základnej časti boli náročné zápasy a teraz musíme opäť bojovať,“ vysvetľoval Američan v košickom drese.

Súper bude pod väčším tlakom

Práve na 24-ročného Keelyho sa mohli býci spoľahnúť v oboch zápasoch proti Prievidzi. V prvom dueli nastrieľal devätnásť bodov a v stredu k ním pridal ďalších trinásť.

„Nie je to môj obľúbený súper. Proti Prievidzi som odohral aj niekoľko nevydarených zápasov. Hrá sa proti nim veľmi ťažko, hlavne na ich pôde, kde majú fantastických fanúšikov. Preto sa musíme dôkladne pripraviť na nasledujúci zápas,“ pokračoval Reggie.

Séria po týždni opäť smeruje do Prievidze. Tím z Hornej Nitry je silný predovšetkým v domácom prostredí, kde v tomto ligovom ročníku ešte neprehral.

„Stav je vyrovnaný, začína sa odznova. Prievidza ako favorit bude na sebe cítiť väčší tlak a my to skúsime využiť,“ dodal Richard Leško, na ktorého nadviazal aj Keely.

„Je to pre nás obrovská výzva poraziť ich, pretože majú doma perfektnú bilanciu. Je to miesto, kde sa hrá veľmi ťažko. Prievidza má výborné začiatky zápasov, v ktorých hrá s veľkým nasadením, no musíme sa to pokúsiť eliminovať a odísť odtiaľ s víťazstvom.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.