Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Keď vstúpi do posilňovne, zabliká malé svetielko nádeje, no vie, že návrat na scénu je nemožný

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Košice Len kratučko trvala kariéra fitnesky Lucie Teplicovej (na snímke) a preto ani sa nechcelo veriť, keď nám oznámila, že nadobro skončila so

súťažným športovaním. "Pred časom sa vyskytli určité zdravotné problémy, necítila som sa dobre. Najprv som si dala pauzu, no z nej sa vykľul definitívny koniec. Návrat na pódium neplánujem," uviedla 22-ročná dievčina, ktorá predtým štartovala za AM Šport Košice pod vedením trénerky Janay Navarčíkovej.

Možno bola i zaskočená, prečo sa vypytujeme na to, čo je s ňou, keď sa neobjavila v uplynulom období v akcii a nefigurovala medzi kandidátkami na reprezentačné miestenky. Pritom pred rokom sa skvele uviedla na majstrovstvách sveta v Brne, kde ako debutantka skončila siedma v kategórii nad 164 centimetrov v body fitnes. Pritom tomuto odvetviu sa venovala len pár mesiacov a práve jej umiestnenie bolo signálom, že vyrastá perspektívna a nadaná pretekárka. "Po šampionáte som potom ešte mala nejakú súťaž, ale už si presne nepamätám, kde to bolo. Isté je, že to bola prvá aj posledná sezóna zároveň. Neskôr som síce začala s prípravou na novú sezónou a dva mesiace trávila cvičením, avšak približne v januári tohto roku po priebežných zdravotných vyšetreniach som nebola spokojná s výsledkami. Na odporúčanie lekárov som to teda nechala. Také rozhodnutie neprišlo odrazu, premýšľala som nad tým, ale akonáhle doktori navrhli toto riešenie, tak som ich poslúchla. " Už druhý raz musela Lucia opustiť to, čo zbožňovala. Predtým to bol akrobatický rock´ n´ roll (vynikala v ňom sedem rokov): "Vtedy to bolo z iného dôvodu, no mrzelo ma, že aj fitnes - ďalšiu srdcovú záležitosť - som musela oželieť. Zrazu mi niečo v živote chýbalo, rovnako ako i predtým. Treba si ale nájsť niečo iné..."

Študentka Prírodovedeckej fakulty UPJS v Košiciach (fyzika-geografia, na budúci rok by mala byť promovaná) je smoliarka. Veď tiež lanské ambície sa nerodili jednoducho. Utrpela totiž zlomeninu nohy a dva mesiace musela nútene odpočívať. "Akoby sa moje telo bránilo a nechcelo sa zmieriť s tým, čo robím." Na šport však nezanevrela, robí ho rekreačne, navštevuje stále posilňovňu. "Zakaždým, keď tam vstúpim, akoby horela malá iskrička nádeje, že sa to všetko ešte raz vráti a obnovím to, čo som začala. Lenže potom precitnem, uvedomím si, že je to už iba "chtíč". Realita je totiž iná. Hlavná vec, že pohybovej aktivite som nezavrela dvere, ale vykonávam ju tak, aby organizmus pozitívne reagoval." Na trénerstvo sa necíti, zamietla túto víziu, pretože vo fitnese strávila len krátky čas. "Nemám toľko nadobudnutých skúseností, aby som ich mohla komusi odovzdávať. Chcelo by to oveľa viac poznatkov, súťaženia. Odbornú stránku už nemôžem posilniť."

Lucia Teplicová sa pred časom vyjadrila, že jej vzorom je Gabriela Mlsnová. Pravdaže, s ňou sa aj stretla počas vystúpenia v Košiciach. Okrem titulu majsterky sveta tejto stálice potešila ju aj Anka Kalináková, košická juniorka, čo žala úspechy na ME i MS. "Je to vychádzajúca hviezdička, moja skvelá kamarátka, dobré dievča. Veľmi jej všetci, čo ju poznáme, držíme palce. Pochopiteľne, na zápolenia fitnesiek mienim chodiť aj naďalej, hoci už iba ako pasívna diváčka," dokončila úvahu už, žiaľ, bývalá reprezentantka, ktorá síce svoj pekný výsledok v Brne zaknihovala v body fitnes, no viac ju bavil klasický fitnes. Vzhľadom na to, že mala za sebou dôkladnú gymnastickú prípravu, nebála sa zostavy. Osud to u nej ale zariadil inak a nielen v tomto smere.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.