Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Keď to útočníkovi prestane padať, znervóznie, no musí rýchle hľadať spôsob, ako sa zbaviť neistoty

Sportnet|Publikované 14. nov 2003 o 00:00

Poprad - Vzájomná výmena hokejistov medzi podtatranskými extraligovými klubmi rozvírila hladinu medzi hráčmi aj fanúšikmi. Isté napätie pominulo aj v

popradskej šatni, to ale neznamená, že problémy definitívne zakapali. "Nebolo to príjemné v čase, keď sme nevedeli, na koho tréneri ukážu prstom. Podľa mňa ale už výber bol daný pred zápasom v Liptovskom Mikuláši. Uvidíme, čo to prinesie, nepoznám nových členov nášho kolektívu Kalouska ani Lištiaka. Sú to starší borci, azda vnesú do našej hry viac skúseností," vrátil sa k vyzliekaniu a zároveň obliekaniu dresov Michal Dian (na snímke v bielom). Len pripomíname, že pred sezónou prišiel do ŠKP ako nová tvár, predtým účinkoval v Spišskej Novej Vsi, s hokejom ale začínal v Banskej Bystrici.

Po remíze u susedov sa predpokladá, že dnes v domácom prostredí by mali Podtatranci zabodovať naplno. Aj preto, že v tomto ročníku sú zjavne sebavedomejší pred vlastnými priaznivcami, hoci už nejaký kotrmelec zaknihovali: "V Liptove sme sa len rozbiehali, čo bolo spôsobené pauzou v súťaži, no azda v meraní síl so Skalicou ukážeme lepší hokej," priznal sebakriticky útočník, ktorý sám nie je spokojný s tým, že mu to prestalo padať a rovnako tak sa neobjavuje v štatistikách ani ako asistent. V úvodnej šestine mu koncovka vychádzala, potom sa vytratilo presné zakončenie. "Dlho som neskóroval a som z toho nesvoj. Už si ani nepamätám, kedy naposledy som prekonal súperovho brankára. Potrebujem sa čím skôr uchytiť, prelomiť smolu, lebo útočník, ktorý stráca efektívnosť, je s pribúdajúcimi stretnutiami nervóznejší." Dosiaľ zaznamenal šesť zásahov a päť prihrávok. Možno vykoľajenie nastalo aj tým, že jeho partiaci z útočnej formácie Filip a Polomský mali zranenia. Aj preto si želá, aby ich formácia bola znovu kompletná. Pravda, hráč nesmie byť naviazaný až tak príliš na tých istých kolegov. Jeho veľkosť a univerzálnosť je podmienená i tým, ako si dokáže poradiť s výpadkami pre maródku a spolupracuje s ostatnými. "Toho som si vedomý," ticho prikývol borec, ktorý naposledy nastúpil s Polomským a Salugom.

Naši vedia síce proti Skalici zahrať, lenže práve pauza v extralige, ako aj to, že forma ŠKP pred ňou kolísala a naopak, výkonnosť Záhorákov gradovala, môže zamiešať karty v predpokladoch. Hostitelia ale vedia, že prípadné hromobitie odvrátia iba úspechom. "Výhodu domáceho prostredia musíme zužitkovať, nič iné nie je zaujímavé. A to napriek tomu, že hostia ožili, predbehli nás i v tabuľke. S tým sa ale nehodláme zmieriť a predpokladám, že siahneme do zásoby síl, aby sme dominovali. Bolo by načase, aby sa séria Skalice skončila práve u nás." Zverencov trénera Jána Faitha východniari v Skalici pokorili, doma tiež, ale po predĺžení. O tomto celku j známe, že ku kvalitnej hre sa spravidla vypne vo svojom hrade. "To nás nesmie ukolísať, aby sa nestalo, že nás konkurent prekvapí. Mne osobne sa proti Skaličanom celkom dobre hrá, dúfam, že to potvrdím aj v nastávajúcom zápase," vyslovil želanie Michal Dian.

Súvisiace články