Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Keď to nejde kolektívu, padajú i hlavy jednotlivcov

Sportnet|Publikované 22. nov 2002 o 23:00

Košice - Aj Stanislav Kožár (na snímke) je hokejistom, čo nedohrá sezónu v drese ŠKP. I naňho prišiel rad, keď sa "rozdával" Čierny Peter. V

uplynulých dňoch sa tento obranca venoval intenzívne zháňaniu nového angažmán. "Nemôžem ešte povedať nič záväzné. Viete, nezávisí to iba odo mňa a nehovorí sa o tom vopred, aby som to neuriekol. Možno skončím na východnom Slovensku, ale nevylučujem, že sa nakoniec ocitnem inde," naznačil hráč, ktorý má stále zmluvu s Košicami na dve sezóny. Ako dodal, je v kontakte s extraligovými aj prvoligovými klubmi a bol by rád, keby sa objavil na ľade čím skôr. "Neviem, či znovu sa poberiem na hosťovanie alebo bude aktuálnejší skôr prestup."

Pozvoľne sme sa dostali aj k nepríjemnejším otázkam týkajúcim sa odchodu z Popradu. Kožár sa na veci pozeral triezvo, bez zbytočných emócií. "My, hokejisti, musíme byť pripravení na všetko. Treba rátať s tým, že zmena je život a dnes je hráč tu, zajtra zase inde. Popradčania mi naznačili, že chcú tlačiť do popredia svojich mladých chlapcov, odchovancov a so mnou nerátajú. S tým nič nenarobím." "Priepustku" nadobro oznámil tomuto defenzívnemu hokejistovi prezident klubu. "Bolo to zo dňa na deň, tak sa rozhodli predstavitelia na správnej rade a vzápätí mi svoj ortieľ dali na známosť." Stano mal pôvodne hosťovať pod Tatrami do konca ročníka. Na margo možností na realizáciu dodal objektívne, že viac šancí dostávali Popradčania, čo bolo podľa jeho úsudku pochopiteľné. "My, ostatní, sme si zahrali približne narovnako. Ja som sa navyše zranil v Trenčíne, mal som narazené rameno, tri týždne som pauzoval. Avšak údajne to nebol hlavný dôvod na odchod." Prečo teda musel uvoľniť miesto na súpiske? Nuž, ostávajú len tí, čo na to výkonnostne majú. Niekedy je síce zložité určiť hranicu, ale skúsený kouč sa vie rozhodnúť. Aj Kožár priznal, že nebol v potrebnej fazóne."Mal som menší útlm. Bolo to spôsobené tým, že celé mužstvo malo krízu, nehralo dobre, ani mne sa nedarilo. Keď to nejde tímu, vtedy padajú i hlavy jednotlivcov..." Už bývalý hokejista policajtov nenastupoval pravidelne, objavil sa v siedmich merania síl, získal do kanadského bodovania jeden zápis za asistenciu. "U mňa je to tradične tak, že sa v sezóne pomalšie rozbieham, takže pre mňa táto situácia nebola ničím novým. Počas prípravy to možno až preháňam s dávkami a zrejme som potom až pretrénovaný." Kožár prišiel do ŠKP pred sezónou, na nedostatok času na zžitie sa s kolektívom sa nevyhováral. "S tým treba počítať, že zavše si hokejista privyká aj na iných spoluhráčov," uviedol kmeňový hráč Košíc, ktorý predtým už raz hosťoval aj v Spišskej Novej Vsi. Zoblečenie výstroja uprostred zápolení nie je nič príjemné, no on to berie športovo. "Nie som spokojný s tým, že sa mi nepodarilo v popradskom celku preraziť, ale verím, že sa mi to podarí inde. S trénerom Jánom Šterbákom, ktorý je naozajstný odborník, som vychádzal veľmi dobre, takže nemôžem mať na nikoho ťažké srdce. A čo teda zavážilo? Nuž, na to by vedeli odpovedať lepšie vari iní zodpovední."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.