Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Keď jednotka nezávidí dvojke

Sportnet|Publikované 5. dec 2005 o 23:00

Poprad Od predminulej nedele, keď bol striedaný, sa v "klietke" neobjavil. Vynechal tri nasledujúce duely a to sa mu v tejto sezóne ešte nestalo, ak

neberieme do úvahy pauzu spôsobenú zranením. "Nepovedal by som, že ma to vzalo, hlavná vec, že sme vyhrali," poznamenal na margo toho, že ako jednotka sa ocitol v pozícii brankárskej dvojky, Stanislav Kožuch (na snímke). Teraz je na ťahu Radovan Hurajt, aby dokázal že svojej remeslo ovláda. Víťazná zostava sa nemení a tak Stano musí len čakať, kedy sa dostane znovu k slovu.

"Musím byť pripravený v prípade potreby okamžite naskočiť do hry a tak sa musím udržiavať v optimálnej pohode, kondícii." Iba pomocou tréningu? "Snažím sa práve vtedy dohnať to, čo zameškám v zápase a zostávam dlhšie v bránke, kde ma spoluhráči ma zasypávajú spŕškou striel." Gólmani tvrdia, že tréningové strely nemajú v obľube, keďže číha pri nich i riziko zranenia. "To si neradno pripúšťať."

O dvojici Kožuch Hurajt je známe, že disponuje výbornými vzťahmi, srdečnosťou a kolegiálnou pomocou. Nikto nie je urazený alebo dotknutý, ak náhodou nechytá. "Rado príde za mnou, ak si čosi všimne a upozorní ma na to, ja robím to isté," komentoval Kožuch, ktorý na margo toho, sa "vyzul" z dôležitého stretnutia s Martinom prehodil, že zostava je vždy v kompetencii trénerov. Zaujali i jeho postrehy k situácii, aká vznikla v podtatranskom tábore. "Nehovoril by som o kríze, veď neprehrávame nejako často ani viackrát po sebe, no doma musíme hrať nátlakovejšie." Naši nedostávajú veľa gólov, čo je dôsledok kvalitnejšej defenzívy. Zdá sa, že brankári HK Tatravagónka ŠKP majú menej práce? "To by som netvrdil. V každom prípade treba byť stále koncentrovaným."

Na telo

Pár otázok o výstroji

V tejto sezóne sa dôkladnejšie riadiaci orgán venuje brankárskemu výstroju, aby zodpovedal predpísaným normám. Naposledy na Záhorí premeriavaniu sa podrobil Hurajt. O objasnenie problematiky sme požiadali Stanislava Kožucha.

O čo vlastne ide inštruktorom?

"Majú právo posvietiť si na oblečenie a doplnky oboch brankárov alebo iba jedného po víťaznom alebo remízovom stretnutí. Tí po skončení duelu nesmú opustiť striedačku až dovtedy, kým ich nepreverí inštruktor."

Počas novembrovej pauzy však brankársky výstroj prešiel generálnou kontrolou.

"To je pravda, na rad prišli betóny, rukavice, hokejky, vesta, dres, na získanie mier slúžia na to špeciálne kliešte. U koho boli objavené nedostatky, do 1. decembra bolo potrebné odstrániť ich."

Ako bola na tom dvojica z Popradu?

"Rado mal akurát širšiu vestu na lakťoch o pol druha centimetra."

Kto zlízne pokutu v prípade previnenia klub či jednotlivec?

"Brankár, lebo výstroj, ktorá prešla meraním, bola označkovaná. Ak by siahol po inom doplnku, bolo by to vedomé porušenie pravidiel."

Radšej mal čušať

Nedávno poriadny vietor spôsobil slovenský brankár v službách Zlína Igor Murín, ktorý na margo neuznaného gólu v zápase s Plzňou keďže jeho bránka bola posunutá dodatočne riekol, že to urobil úmyselne. Murín za to dostal dištanc a pokutu. Tréner súpera si ho podal s tým, že je to prejav východoeurópskej morálky. "Patrí to do arzenálu ochrancu svätyne a Ičo spravil chybu, že sa priznal. Aj v Čechách nie je jediný, kto posúva bránku. Preto je smiešne vyjadrenie, že to môže robiť iba vo východnej Európe. Akíže sú Česi Západoeurópania?" zamyslel sa Kožuch nad lavínou obvinení brankárskeho kolegu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.