Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Keď deti prichádzajú o možnosť hrať futbal súťažne

Sportnet|Publikované 2. okt 2002 o 22:00

Rožňava - V poslednej dobe sa akosi množia sťažnosti na adresu ObFZ Rožňava a tiež i protesty voči niektorým rozhodnutiam odborných komisií. V rámci

plurality názorov dávame dnes priestor FK Hrhov. Ostatne, myslíme si, že aj takáto forma môže konečne prispieť k zlepšeniu riadenia okresného futbalu v hornom Gemeri. Rovnaký priestor na odpoved poskytneme aj kompetentným zo zväzu na ich stanovisko (mimo oficiálnej úradnej správy).

(red.)

Turnaj mladších žiakov, ktorý sa mal uskutočniť podľa Rozpisu oblastných futbalových súťaží 2002-2003 do 22. septembra 2002 a usporiadajúcim klubom mal byť podľa MFK VTJ Rožňava, sa dodnes neuskutočnil. Nielenže neusporiadali spomínaný turnaj prípraviek do 22.9.2002, ale ani 28.9.2002 so začiatkom 9.00 hod. podľa úradnej správy č.7/2002-2003. Dôvodom neuskutočňovania bolo údajné zlé počasie a veľa vody (mláky) na ihriskách. Túto skutočnosť nahlásila neznáma osoba 27. septembra piatok večer o 20.50 hod. mojej manželke (mimochodom mobilné tel. čísla všetkých funkcionárov FK sú uvedené v rozpise ObFZ). Hneď, ako som sa dozvedel o tom telefonáte, som zavolal p. D. Pollákovi, či náhodou nie on volal. Prezradil mi, že nikomu netelefonoval a o ničom nevie. Tento hovor sa uskutočnil okolo 21.00 hod. Máme s tým skúsenosti (funkcionári FK Hrhov), že takéto náhle zmeny nestačí telefonicky oznámiť, ale iba neskôr písomne, a to cez úradnú, alebo dodatok k úradnej správe. Vedenie FK Hrhov sa rozhodlo, že na ten turnaj prípraviek vycestujeme, lebo ten telefonát mohol byť aj falošný. V sobotu 28.9.2002 sme vycestovali s troma autami do Nadabulej. Ihrisko bolo vo výbornom stave a neviem pochopiť, prečo nebol ten turnaj pripravený. Po overení spôsobilosti terénu som zavolal p. Pollákovi okolo 9.00 hod., že nech príde sa pozrieť na terén. On po oznámení, že sme mali rešpektovať ten večerný anonymný telefonát, zložil telefón. Potom som ďalej zisťoval, že odkiaľ vedelo vedenie FK Plešivec o neorganizovaní turnaja. Odpoveď znela, že pán Pollák volal v piatok o 21.15 hod. Takže p. Pollák sa dozvedel odo mňa túto skutočnosť, a už hneď volal do Plešivca?

Podľa hracieho poriadku ObFZ kategória mladších žiakov je rovnako dôstojná súťaž, ako okresné majstrovstvo I., II. alebo III. triedy. Neviem pochopiť postoj vedenia ObFZ Rožňava ku týmto problémom, lebo v jarnej časti ročníka 2001-2002 sa posledné dva turnaje prípraviek vôbec neuskutočnili (posledným bol turnaj pod patronátom HZDS, ale teraz už je po voľbách, však). Majú malí futbalisti v okrese iba trénovať? Súťažne hrať už nepotrebujú? Nuž, deťom sa tieto čudné okolnosti vysvetľujú ťažko.

Za FK Hrhov

Tibor Molnár, predseda klubu

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.