Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Keď bude o rok šanca, rozhodne sa rovnako

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 23:00

Trebišov - Vskutku netradičným spôsobom vyplnil hlasovací lístok v Jedenástke roka 2002 tretej futbalovej ligy tréner MFK Sobrance Ján Zuzčin. V

kolónkach pre jedenásť mien, kde mal podľa najlepšieho vedomia a svedomia vybrať najlepších treťoligových futbalistov, sa objavilo jedenásť jeho zverencov. Aj preto mal spomedzi všetkých hlasujúcich iba jeden správny tip, keďže sa medzi laureátmi objavil jedine Michal Černega. Opýtali sme sa tohto charizmatického a často aj nevyspytateľného kouča, ako to vlastne myslel. "Rozhodol som sa presne tak, ako som bol už dlhšie predtým presvedčený. Viem, že mojou úlohou bolo vyplniť na kupón mená najlepších treťoligových hráčov, ale ja si myslím, že som neurobil nič zlé, lebo som podľa môjho názoru naozaj uviedol tých najlepších," vravel na margo nečakaného rozhodnutia Ján Zuzčin, ktorý už vlani mal na obdobnom kupóne siedmich Sobrančanov. Teraz sa však nad počtom svojich zverencov nerozpakoval a napísal hneď celú základnú zostavu. "Som presvedčený o tom, že si to zaslúžia. Všetci v ťažkých podmienkach poctivo dreli a dokázali, že i rýdzi amatéri môžu byť na špici. Ako jediní z celej súťaže dokázali získať až deväť plusových bodov, čo je ozaj obdivuhodná bilancia. Zaslúžia si uznanie, aspoň odo mňa," doplnil J. Zuzčin, ktorý si myslel, že niektorí z jeho zverencov dostanú viac hlasov od jeho trénerskych kolegov, čím by vznikla väčšia šanca nato, aby sa v jedenástke najlepších objavilo viac Sobrančanov. Žiaľ, nestalo sa.

Ale aby ste si nemysleli, že Ján Zuzčin pri podobných príležitostiach vsádza na osvedčenú kartu, prezradil nám, že v minulosti boli na jeho anketových lístkoch uvedené aj iné mená, ako tie z jeho kádra. Spomenul mená ako Černej, Vasiľ, Martin Čižmár či Koscelník. Teda až na jednu výnimku hráčov, ktorých onehdy trénoval. "S Koscelníkom som ešte nemal tú česť, ale spomínané trio veľmi dobre poznám a preto som zaň hlasoval. V minulosti som mal na hlasovacom lístku aj hráčov Svitu a tých som napríklad nikdy netrénoval. Ich výkony sa mi pozdávali, nuž som im dal hlas. Ak budem aj o rok na lavičke treťoligového tímu a môjmu mužstvu sa bude dariť minimálne tak úspešne ako Sobranciam, rozhodnem sa pre rovnaký variant hlasovania, ako naposledy," dodal Ján Zuzčin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.