Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Keby sa rozhodca v predĺžení neupískol, mohli mať Košičania o bod viac

Sportnet|Publikované 16. okt 2002 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice sa po troch víťazstvách za sebou museli v utorok na ľade Liptovského Mikuláša uspokojiť aj s remízou. Východniari

prehrávali už 0:2, no góly Ihnačáka a Vantrobu ich vrátili do zápasu. Po presnom zásahu strelecky disponovaného Krotáka Košičania na začiatku tretej tretiny dokonca viedli, ale Liptáci stihli rýchlo vyrovnať na konečných 3:3. Po stretnutí sme sa pozhovárali so skúseným obrancom HC, inak odchovancom práve mikulášskeho hokeja Jurajom Kledrowetzom (na snímke).

Ste s bodom z Mikuláša spokojní, alebo vás škrie, že ste nezískali víťazstvo?

"Spokojní príliš nie sme. Veľmi zle sme začali, prvú tretinu sme nezvládli. Keby sme v nej hrali aspoň tak ako v druhej, mohli sme dať prvé dva góly my a v takom prípade by sme podľa mňa vyhrali. Mikuláš určite bol zdolateľný."

Prvú tretinu si teda asi za klobúk nedáte. Čomu to pripísať?

"Povedal by som, že sme na ľad vykorčuľovali akísi nekoncentrovaní. Mysleli sme si, že ľahko strelíme góly, lenže skutočnosť bola taká, že prvé dva nám dal súper. Potom sme znervózneli a celá prvá tretina bola z našej strany zlá."

V ďalšom priebehu zrejme z vašej strany nastalo zlepšenie.

"Tréneri stiahli zostavu na tri päťky a dostávali sme sa už aj viac do šancí. Vyrovnali sme, dokonca sme viedli. Oproti prvej tretine to bolo na napoznanie lepšie."

Otočili ste na 3:2 a dostali ste sa na koňa. Dlho ste sa však z vedenia neradovali, Liptáci rýchlo vyrovnali na 3:3.

"Určite je to škoda. Keby sme trochu dlhšie udržali stav 3:2, možno by sa nám podarilo streliť aj štvrtý gól a bolo by rozhodnuté. Nestalo sa, domáci však hneď vyrovnali."

V predĺžení vám vraj neuznali gól.

"Rozhodca signalizoval vylúčenie za šesť domácich hráčov na ľade. Mali sme puk v držaní a Jaro Kmiť dal gól. Rozhodca však tesne predtým zapískal. Mal nám nechať výhodu, upískol sa."

V priebehu stretnutia ste sa pustili do šarvátky s obrancom Mikuláša Mariánom Smerčiarom, s ktorým ste svojho času obliekali slovenský reprezentačný dres.

"Nielen reprezentančný, ale ešte predtým v doraste Liptovského Mikuláša sme hrávali dokonca spolu v obrane. Po zápase sme sa na tom spolu aj zasmiali. Pritlačil som ho na mantinel, on nevedel, že som to ja, takže ma chytil za hlavu. Nebola to šatvátka, obaja sme sa držali za dresy, ale rozhodca z nepochopiteľných príčin vylúčil iba mňa. On ma držal za hlavu, ja jeho za brucho, ale údery nelietali, kdeže, s Mariánom by sme sa nebili."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.