Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Keby Košičania premenili polovicu šancí, na Slovane mohli vyhrať

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 00:00

Košice - Hokejisti HC Košice sa v nedeľňajšej predohrávke 27. kola ST extraligy na ľade bratislavského Slovana nedržali zle, ale napokon odchádzali z

hlavného mesta po prehre 2:4 s prázdnymi rukami.

"Bol to vyrovnaný zápas, dve tretiny sme dokonca boli lepší ako domáci. Slovanisti dali na začiatku tretej časti gól na 3:2 a to rozhodlo, pretože sa dostali do psychickej výhody a víťazstvo už nepustili," priblížil nedeľňajší duel útočník HC Ľubomír Sabol (na snímke). Košičania sa v zápase ujali vedenia po krásnom góle, ktorý vsietil práve Sabol. Ešte do konca prvej tretiny však domáci otočili na 2:1. "Prvý gól nám dali v počertnej výhode. Presilovky zohrali dôležitú úlohu, my sme využili jednu, súper dve." V prostrednej časti síce východniari vyrovnali, ale šancí mali dosť aj na to, aby sa zvona dostali do vedenia. Ostalo len pri dobrých príližitostiach, premeniť ich modro-bieli nedokázali. "Čistých šancí sme v druhej tretine minimálne päť. Keby sme premenili aspoň polovicu, zápas vyhráme. Hrali sme dobre, ale nezískali sme ani bod, takže sme z toho po stretnutí boli dosť sklamaní." Premieňanie gólových pozícií dlhodobo trápi aj samotného Sabola. V nedeľu sa síce zapísal do streleckej listiny, ale aj on už v tejto sezóne zahodil veľké množstvo šancí, takže na rozdiel od minulého ročníka zatiaľ neatakuje najlepších extraligových kanonierov. "Veru, mám s tým problémy už asi dvadsať kôl. Nejako sa nedarí strieľať góly. Minulého roku to vychádzalo, teraz nie. Aj preto je pre mňa každý gól povzbudením."

Dnes sa Košičania predstavia na ľade Zvolena. S týmto súperom sa im v tejto sezóne zatiaľ darí, na jeho ľade vyhrali 5:0, doma 6:4. "Sám som na Zvolenčanov po príchode Šechného i Kloudu zvedavý. Chceme však doviesť body." Centrovi druhého košického útoku sa proti silným, čiže aj Slovanu a Zvolenu, hrá lepšie ako proti mužstvám z dolnej polovice tabuľky. "Tieto družstvá hrajú otvorený hokej, dá sa útočiť, čo mi vyhovuje." Doterajší priebeh extraligy ukázal, že toto tvrdenie platí o celom košickom mužstve.

Program dnešného 22. kola ST extraligy: Žilina - Slovan, Poprad - Trenčín, Spišská Nová

Ves - Skalica, Martin - Liptovský Mikuláš, Zvolen - Košice (všetko o 17. hod.). Program 17. kola I. ligy - dnes o 17. hod.: Banská Bystrica - Trebišov, Nitra - Topoľčany, Michalovce - Prievidza, Považská Bystrica - Senica, Zvolen B - Dubnica, Ružinov - Prešov.

Súvisiace články