Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Keby hral za Duklu, hádzal by sa do striel!

Sportnet|Publikované 4. dec 2002 o 23:00

Košice - Tretie stretnutie v drese prvoligového Trebišova má za sebou obranca Stanislav Kožár. Sezónu začal v extraligovom Poprade, ale tréner

Podtatrancov Ján Šterbák mu veľa šancí v najvyššej súťaži nedával. Možno by zohrieval lavičku náhradníkov v HC ŠKP aj dlhšie, keby sa nemuseli s personálnymi problémami boriť v susednej Spišskej Novej Vsi. Kvôli nedostatku hráčov sa rozhodli z hosťovania v Trebišove stiahnuť päticu Kožík, Čuj, Saluga, Jetš a Tarkovacs, čo zase spôsobilo vrásky na čelách funkcionárom zo Zemplína. Narýchlo sa museli obzerať po adekvátnych náhradách a voľba padla aj na Stanislava Kožára. Spolu s ním pribudli do kádra útočníci Krecháč, Petrovič, Džavoronok a Koniar. "S doterajším účinkovaním v Trebišove som maximálne spokojný. Aj keď musím uznať, že rozdiel medzi extraligou je badateľný, pre mňa je najdôležitejšie, že konečne pravidelne hrávam. Na novom pôsobisku je veľmi dobrý kolektív, ústretoví tréneri a celkovo sa tu cítim výborne. Považujem to za ideálny odrazový mostík k návratu do extraligy. Možno to bude už v tomto ročníku, možno na budúci. Cestu medzi elitu však určite nemám zarúbanú," vravel dvadsaťtriročný bek. Pôsobenie v Trebišove si pochvaľuje aj po stránke možnosti oprášiť niekdajšiu spoluprácu s väčšinou bývalých spoluhráčov z košických čias. Veď len v prvej formácii sú s ním Milan Varga, Radovan Dučai i Juraj Rusič, teda všetci chlapci, s ktorými obliekal dorastenecké dresy v Košiciach. "Aj preto sa tu cítim veľmi dobre. Rozumieme si nielen na ľade, ale aj v súkromí. Sme dlhoroční kamaráti, takže som sa aj ľahšie vyrovnával s prechodom do pomerne cudzieho prostredia. Najdôležitejšie však je, že pravidelne hrávam," doplnil urastený obranca.

V utorok zohrali Trebišovčania nešťastný duel na senickom ľade, kde prehrali 1:3. Hoci ich v prvých dvoch tretinách držal nad vodou skvelý výkon brankára Hričinu, v prostrednej časti hry dokázali streliť víťazný gól a pred začatím poslednej tretiny viedli najtesnejším rozdielom. Prišla však smrtiaca päťminútovka domácich Záhorákov, počas ktorej strelili tri góly a to rozhodlo. "Vysvetľujem si to najmä tým, že sme veľmi mladé a neskúsené mužstvo, jediným ostrieľaným hráčom v našom tíme bol Igor Krecháč. Po posledných rošádach v kádri nie sme ani veľmi zohratí, takže azda preto sme dovolili súperovi získať vedenie. Verím však, že sme si z poslednej prehry vzali ponaučenie a že už v najbližšom stretnutí znovu zvíťazíme," predpovedal Stanislav Kožár, pre ktorého bude spomínaný najbližší zápas do značnej miery špecifický. Súperom Trebišova budú v susedskom derby Michalovce a práve odchovancom tohto klubu je S. Kožár. V metropole Zemplína sa narodil a bývajú tam aj jeho rodičia. Opýtali sme sa, či mu pri pohľade na postavenie Dukly nebude materského klubu ľúto. "Hokej nie je o ľútosti, aj keď keby som hral teraz za Michalovce, hádzal by som sa do striel ako blázon iba preto, aby sme nevypadli. Som však hráčom Trebišova a urobím všetko preto, aby sme zvíťazili. Myslím, že sme papierovým favoritom a Michalovčanom máme čo vracať. Väčšinu hráčov z kádra veľmi dobre poznám, ale kamaráti budeme až po zápase," dodal S. Kožár, ktorý proti Michalovciam nastúpil v priateľských súbojoch aj v drese Košíc a v majstrovských súbojoch ako hráč Spišskej Novej Vsi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.