Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kde sa dvaja bijú - Veľký Folkmar a Teplička, zvíťazí tretí - Olcnava

Sportnet|Publikované 10. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - Z pohľadu tabuľkového postavenia mužstiev sa situácia v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži po deviatom kole ešte viac

zdramatizovala. Vedúci tandem Veľký Folkmar & Teplička v nedeľu nezabodoval a ich zaváhanie využila Olcnava. Tá vo vyrovnanom súboji proti Odorínu získala dôležité tri body a je na čele tabuľky. Doteraz najlepšie dopoludňajšie stretnutie v tejto sezóne sme videli v Bystranoch. Dnes už len zriedkavo vidieť na oblastných futbalových trávnikoch bojovnosť, nasadenie a prvé futbalové srdce.

Bystriancom nechýbali tieto vlastnosti a poriadne zaskočili profesorsky hrajúcich Folkmarčanov. Hostia síce viedli 1:0, ale domácim opäť zabral najlepší hráč Ján Suchý, autor dvoch gólov, keď pridal Pavlík tretí úspech domácich, o víťazovi nebolo pochýb.

Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v druhom dopoludňajšom stretnutí. Letanovčania potrebujú body ako soľ, ale proti Kluknave prehrou 0:1 opäť sklamali svojich fanúšikov. Nemastný - neslaný zápas sa hral v Jamníku. Zverenci trénera Rumančíka opäť svojím výkonom veľmi neoslnili. Ak by stál v bráne Hrabuších chýbajúci Jendrál, nemali by Jamníčania až takú ľahkú úlohu. Po dopoludňajšej prehre Veľkého Folkmara sa poobede sústredila pozornosť na stretnutia Pašek Gelnica - Teplička. Ako už bolo spomínané, Teplička nevyužila šancu popasovať sa o prvé miesto a prehrala s Pašekom 2:3. Tento súboj stihli pozrieť ešte aj futbalisti z Jakloviec. Tí v Spišskom Hrušove, okrem toho, že strelili tri šikovné góly, ani poriadne neprepotili dresy a už bolo stretnutie pre inzultáciu hlavného rozhodcu domácim hráčom ukončené.

V nezávideniahodnej situácii sa ocitol tréner Hnilčíka. Jeho zverenci v Margecanoch dohrávali len siedmi (!!!), preto aj výsledok 0:8 nie je v tomto prípade až taký prekvapujúci.

Desiate kolo opäť ponúka sedem zaujímavých stretnutí. Hneď dopoludnia sa hrajú dva vyrovnané súboje.

Heslom kola však je - nebite rozhodcov, veď už pomaly nemá kto pískať!

Opäť sa môže meniť poradie na prvých miestach. Kluknava hostí nebezpečné Bystrany a v Tepličke privítajú Jamník.

Šláger kola a zároveň susedské derby sa hrá v Jaklovciach, kde sa predstaví neďaleký Veľký Folkmar. Prvú Olcnavu čaká ťažké stretnutie v Hnilčíku. Domáci na svojej pôde nezvyknú prehrávať. Z pohľadu tipujúcich v ostatných stretnutiach by mali jednoznačne dominovať domáci. Odorín je v stretnutí proti Letanovciam jednoznačným favoritom, rovnako aj Hrabušice proti Margecanom. Zaujímavé bude sledovať výkon futbalistov Spišského Hrušova, ktorí nie sú po nedeli vo veľkej pohode, čo bude chcieť využiť Pašek Gelnica.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.