Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Kde by mal hrať Slovan v budúcej sezóne? Hlasujte

Na aké tímy sa budú chodiť fanúšikovia pozerať v budúcej sezóne? (Autor: SITA)
Sportnet|21. feb 2015 o 09:32

Hokejový Slovan Bratislava má podľa generálneho manažéra Maroša Krajčiho štyri možnosti: KHL, česká liga, slovenská extraliga a EBEL.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava majú po sezóne. V utorok odohrali posledný zápas základnej časti, skončili na poslednom mieste Západnej konferencie a do play off nepostúpili.

Ich budúcnosť v KHL je neistá. Už dlhšie sa špekuluje, že slovenský klub v KHL skončí. S ďalším pôsobením v súťaži už príliš neráta ani generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

S ligou sa lúčil klub aj počas zápasu proti Jokeritu Helsinki, na veľkoplošnej obrazovke nad ľadom niekoľkokrát pustili odkaz fanúšikom: "Ďakujeme vám za nezabudnuteľné tri sezóny.“

Definitívne rozhodnutie však zatiaľ nepadlo a stále je možné, že klub bude hrať KHL aj nasledujúcej sezóne.

((anketa))

Na Česko je málo času

Ďalšou možnosťou pre Slovan je česká extraliga. Zástupcovia niektorých tamojších klubov sa vyjadrili, že by jeho príchod privítali. Zainteresovaní však upozorňujú, že na podobný krok treba dlhšie prípravné obdobie a sotva sa to stihne už od budúcej sezóny.

Veľký záujem o Slovan prejavila EBEL, rakúska liga, v ktorej pôsobia aj štyri kluby z okolitých krajín - české Znojmo, maďarský Székesfehérvár, slovinská Ľubľana a talianske Bolzano. Krajči naznačil, že liga by mohla byť pre klub z marketingového hľadiska zaujímavá, hlavne po predpokladanom príchode iného klubu KHL Medveščaku Záhreb.

Návrat do extraligy

Možnosťou pre Slovan je aj návrat do slovenskej extraligy po trojročnom pôsobení v KHL. Predstavitelia klubov už naznačili, že by tento krok privítali.

Tento týždeň sa za návrat Slovana prihovoril aj Richard Lintner, ktorý ukončil športovú kariéru a chce sa aktívne podieľať na dianí v slovenskom hokeji. Podľa neho by Slovan pomohol zdvihnúť atraktivitu extraligy pre fanúšikov aj sponzorov a súťaž by v krátkom čase mohla výrazne zlepšiť svoj imidž.

Vedenie Pro-Hokeja, riadiaceho orgánu extraligy, už naznačilo, že s návratom Slovana by nebol problém. Súťaž by v tom prípade mala v budúcej sezóne jedenásť tímov, teda o jeden viac (dvanástym by bola reprezentačná dvadsiatka).

Kde by podľa vás mal Slovan pôsobiť v budúcej sezóne? Hlasujte v našej ankete.

Súvisiace články