Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kde a ako dovolenkovali hokejisti majstrovského HC Košice?

Sportnet|Publikované 26. júl 2009 o 22:00

Košickí hokejisti sa včera zišli po trojtýždňových dovolenkách. Kde oddychovali hráči majstrovského HC? Rozpŕchli sa doslova na všetky svetové strany, hoci zväčša ich to ťahalo za teplom k moru. Do Egypta sa vybrali Rudolf Huna či Július Hudáček. Turecko

zlákalo Petra Húževku i Juraja Sýkoru. Michel Miklík spoznával Kanadu, Ján Tabaček zase Alpy. Richard Jenčík sa slnil v Bulharsku, Radek Deyl na Tenerife. Ján Homér stavil na Tunisko, tréner Anton Tomko na osvedčené Chorvátsko. Viacerí hráči nechali Korzáru nahliadnuť aj do svojho súkromia prostredníctvom autentických fotiek či zážitkov.

Jána TABAČEK - ALPY

"Bola to moja najadrenalínovejšia dovolenka v živote. Tri dni som strávil v rakúskych a tri dni v slovinských Alpách. Vlani absolvoval takúto cestu brat, videl som fotky, lákalo ma to. A tak s dvoma bratmi a dvoma kamarátmi, niekdajšími spoluhráčmi ešte z juniorky, som strávil šesť dní v stane, kde sme sa po daždivej noci prebúdzali ráno vo vode. Celé to bolo dosť extrémne, rafting, kaňoning, zlaňovanie, skákanie do vodopádu. Musel som prekonávať sám seba. Bol som partii na obtiaž, ufňukaný. Ale keď som videl, ako jedna slečna absolvovala skok v jaskyni, tak som si povedal: to musím zvládnuť aj ja," opisoval obranca HC Ján Tabaček dobrodružstvá. "Po 50-metrovom vodopáde ma spúšťali dole po lane, podo mnou boli skaly, padala na mňa voda. Ale hlavne, že som prežil. Bol to zážitok, ale adrenalínu som sa nasýtil až veľmi. Už by som takto viac do Álp nešiel."


Ján Tabaček (vpravo) si v Alpách užil extrému.

Juraj SÝKORA - TURECKO

"Do Turecka som sa vybral po druhý raz. No tentoraz do Alanye. Predtým som túto krajinu navštívil s rodičmi, teraz s bratrancami. Aj som oddychoval, aj trénoval. Spoločne s bratrancami, ktorí hrajú basketbal za bratislavský Inter, sme chodili behať, plávať, hrali beach volejbal deň čo deň a zahrali sme si aj futbal. Normálne 90 minút na veľkom ihrisku, hrali sme ho s hotelovými hosťami zo Švédska a Srbska. Srbi to brali dosť vážne, hrali ako o život, až som sa potom bál ísť do súbojov. No darmo. Balkánci," spokojný sa vrátil z Turecka útočník Juraj Sýkora. "Vybláznil som sa aj na vodnom skútri, párkrát som z neho zletel. Vyskúšal som si ťahanie padákom nad vodou. Páčilo sa mi to."


Juraj Sýkora si Turecko pochvaľoval.

Ján HOMÉR - TUNISKO

"Po ročnej odmlke som bol opäť v Tunisku. Tentoraz sme s manželkou stavili na Hammanet. Neľutujeme, malú sme ešte nebrali, má rok a osem mesiacov a nechceli sme riskovať, predsa len, je to Afrika. Tak som sa venoval polovičke. Prechádzky do mesta, pláž, hotel, izba, hotelová záhrada," líči obranca Ján Homér tuniský režim. "Bol som aj na padáku, ktorý ťahal motorový čln, potom na kolese, zahral som si vodné pólo, beach volejbal s hotelovými hosťami. Čo ma šokovalo, že mi niekto neustále ponúkal hašiš. Dokonca aj taxikár, až som mal pocit, že každý druhý človek je dílerom. Nie, mňa hašiš neláka, neskúsil som, ani neskúsim."


Ján Homér stavil s polovičkou opäť na Tunisko.

Michel MIKLÍK - KANADA

"Rodičia mojej priateľky bývajú v Toronte. Mirka šla za nimi skôr, ja som cestoval po nej. Kanadou som bol milo prekvapený. Veľa zelene, nielen mrakodrapy, ale i veľa rodinných domov, chcel by som sa tam ešte vrátiť," priznáva útočník Michel Miklík. "Hokejový chlebík mi tam nik neponúkol. Ani halu v Toronte som si nepozrel, tá by bola zaujímavá počas sezóny, hádam o rok. Väčšinu času sme strávili v Toronte, boli sme na CN Tower, stavbe s výškou 555 metrov. No navštívili sme aj iné atrakcie. Napríklad Niagarské vodopády. Pozreli sme si ich zhora, ale aj zospodu na lodi. Sú oveľa väčšie, ako sa zdajú na obrázkoch či v televízii. Naživo je to iné."


Michel Miklík s priateľkou pod niagarskými vodopádmi.

Július HUDÁČEK - EGYPT

"S mojou priateľkou a bratom Liborom, ktorý prestúpil do Slovana, sme boli v Hurgade. No hokejovým témam sme dali stopku, išli sme predsa aktívne oddychovať. Okrem leňošenia sme hrávali tenis a vyskúšali rôzne atrakcie. Napríklad padák ťahaný motorovým člnom. Celkom adrenalínové, ale bezpečné, rovnako ako banán na mori. Boli sme na štvorkolách na púšti, čo bolo na mne biele, ostalo hnedé. Povozili sme sa na ťavách," zveril sa nám brankár Július Hudáček. "V Afrike som bol po prvý raz. Prímorské destinácie spoznávam len postupne. Prejdem si ich viac, aby som vedel, kam sa raz budem vracať. To teplo, keď sa teploty šplhali k štyridsiatke, mi nevadilo, skôr priateľke. Ale na pláži pofukoval príjemný vietor."


Július Hudáček navštívil Egypt.

Radek DEYL - TENERIFE

"Dovolenkoval som spoločne s rodičmi. No tak trochu to bola aj nuda, predsa len, v partii by bolo živšie. Ale ostrov Tenerife v Atlantickom oceáne je pekný. Celkom iný ako Chorvátsko. Absolvovali sme aj výlety. Autobusom sme sa previezli okolo ostrova, ale priznám sa, mňa to veľmi nebavilo," povedal obranca Radek Deyl. "Aby som sa udržiaval v kondícii, chodil som do hotelovej posilňovne, plával, behal. Inak len vegetil, užíval si mora, slnka, hotelových služieb."


Radek Deyl v morských vlnách Atlantiku na Tenerife.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.