Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

KB Košice bude pokračovať v I. lige

Košice pokračujú, ale len v prvej lige. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 4. jún 2018 o 22:00

Klub bude pokračovať na amatérskej úrovni s vlastnými odchovancami.

KOŠICE. Basketbalový klub KB Košice definitívne končí v najvyššej súťaži. Klub bude pokračovať na amatérskej úrovni v I. lige s vlastnými odchovancami a bez legionárov.

Potvrdil to bývalý prezident KB František Sabol, ktorý klub zanecháva bez podlžností.

„Moje rozhodnutie, ktoré som učinil po skončení finálovej série, je definitívne. Písal som ho úplne bez emócií a s jasnou predstavou. Zároveň bolo výsledkom konzultácie s vedením klubu a hlavnými sponzormi. Dnes by som napísal presne to isté. Mužstvo mužov v najvyššej súťaži nebude štartovať,“ povedal v pondelok František Sabol.

Klub bude mať nové vedenie

Značka KB Košice však úplne nezanikne, bude pokračovať v druhej najvyššej súťaži.

„Mali sme záujem odovzdať značku niekomu, kto nám je blízky a zároveň má vzťah k športu a basketbalu. Už minulú sezónu sme prevažnú väčšinu sponzorovali mládežnícke mužstvá a juniorov. Máme veľký podiel na tom, že juniori fungovali v druhej najvyššej súťaži. My nechceme, aby tento šport v Košiciach skončil. Bude pokračovať s novým vedením. Do mesiaca vysporiadame vzájomné vzťahy v zmysle, že klub chceme odovzdať bez akéhokoľvek záväzku. Klub bude úplne čistý, bez jedinej podlžnosti,“ uviedol Sabol.

Novým majiteľom už pomohol zohnať bývalý prezident KB niekoľko sponzorov.

„Samozrejme, rozpočet bude nižší v porovnaní s extraligou. Naše rokovania stále pokračujú. Zúčastnil sa ich aj tréner Rešetár, ktorý bude jediným profesionálnym trénerom v klube. Budeme si navzájom pomáhať. Podstatné je, že basketbal úplne v Košiciach nekončí. Juniori teda budú hrať druhú najvyššiu súťaž a keďže sú to amatéri, zákon o športe sa ich týkať nebude,“ skonštatoval Sabol.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.