Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

"Každý v tejto lige je poraziteľný, aj Slovan," hovorí Ján Kozák ml.

Sportnet|Publikované 1. nov 2002 o 23:00

Košice - Hráči 1. FC Košice sa dnes v 15. kole najvyššej futbalovej súťaže predstavia na Tehelnom poli. Obe mužstvá nastupujú po porážkach v

poslednom kole, kým Košičania potvrdili proti Žiline (0:2) domáci trend, nevyhrávať, belasí po desaťzápasovej šnúre bez prehry okúsili jej chuť v Dubnici (1:2). S Jánom Kozákom ml., ofentívnym hráčom 1. FC, sme začali práve od tohto momentu. Nebolo by pre Košičanov lepšie, ak by Slovan bodoval i v Dubnici? "Myslím, že sa nedá povedať, či to je pre nás nevýhoda alebo výhoda. To uvidíme až po zápase. Slovan hrá tak či tak v každom zápase na víťazstvo, takže či by to pre nás bolo lepšie... Ťažko povedať." V každom prípade, Slovan má hráčom 1. FC čo vracať. Jednu z troch doterajších prehier utŕžil práve v Košiciach (0:1). "Ja hovorím, že Slovan sa dá stále poraziť. Nakoniec, ukázala nám to Dubnica. Každé mužstvo v tejto lige je poraziteľné a Slovan nie je výnimkou. Nie je to nejaké extra mužstvo. Keď podáme dobrý výkon, taký, aké sme podávali na začiatku súťaže, tak Slovan bude poraziteľný i doma."

Na Tehelnom poli však Slovan zo siedmich zápasov šesť vyhral, v jednom remizoval, pri skóre 15:5. Košičania sa však za bilanciu vonku nemusia hanbiť, je lepšia ako tá domáca, tri víťazstvá a jedna remíza (skóre 9:9) im vyniesli desať bodov.

Čo by malo platiť na Slovan? V čom je jeho sila a jeho slabiny? "Tréner Radolský sa, hoci ja ho nejako osobne nepoznám, podľa môjho názoru spolieha viac na defenzívu. To je silná stránka Slovana, myslím, že až šiesti hráči sú defenzívni (Slovan má najmenší počet inkasovaných gólov - pozn. red.). Majú dobré individuality, sú rýchli, stavajú na tom, že Viottek dáva góly. Vzadu to diriguje skúsený Dzúrik, vôbec, v tíme sú priebojní hráči. Na to všetko sa musíme pripraviť."

Jána Kozáka ml. sme neoslovili náhodou. V posledných dňoch sa toho prebralo dosť o záujme niektorých klubov, pripomeňme, že Ján Kozák ml. je v 1. FC na hosťovaní (do 30. 6. 2003) z pražskej Slavie, jej hráčom je zmluvne do konca roku 2003. V Českej republike vraj prejavila záujem Viktoria Žižkov, na Slovensku Artmedia Petržalka. "Keď hráč podáva výkony, ja myslím, že až na posledné dva zápasy som ich podával dobré, vtedy je záujem logický. Mňa však nikto nekontaktoval a so svojím manažérom som sa dohodol, že o niečom môžeme rozprávať až po skončení jesennej časti, v zime. Teraz ešte nie."

Ján Kozák ml. je kmeňovým hráčom Slavie. Je so slávistami v kontakte? "Sem - tam si voláme s petroušom. On mi hovorí, čo je tam, pýta sa, ako sa darí mne." V českých médiách, a nielen v nich, sa pretriasa možnosť, že vlastník Slavie, holding ENIC, má snahu o predaj hráčov či dokonca celej Slavie. "To už nie sú otázky pre mňa. Ja som sa ani predtým nezaujímal, čo a ako, hráč hrá a keď má splnené všetko, nezaujímajú ma takéto záležitosti..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.