Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Každý futbalový klub na Spiši chce zimovať čo najvyššie

Posledné kolo. Cez víkend sa ide posledný raz na majstrovský futbal v roku 2014. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 6. nov 2014 o 23:00

Šláger kola sa hrá v sobotu v Mária Hute a v nedeľu v Spišských Vlachoch.

Šláger kola v sobotu v Mária Hute a v nedeľu v Spišských Vlachoch.

SPIŠ. Cez víkend sa posledný raz v roku 2014 ide na majstrovský futbal. Už týždeň je polemika vo futbalovej rodine na Spiši, či by nebolo vhodné odohrať ešte jedno kolo.

Väčšina ihrísk je v dobrom stave a isto v lepšom, ako v prvom jarnom kole. V sobotu a nedeľu sa tak bude predohrávať prvé jarné kolo a všetci aktéri chcú zimovať na čo najlepšej pozícii.

Dobré vyžrebovanie majú na konci futbalového roka treťoligoví Novovešťania. Zdolali doma Humenné a opäť v sobotu hostia na svojom trávniku Vranov.

„Chceme odčiniť nešťastnú prehru z Vranova. Pre divákov je pripravených veľa akcií a tou najatraktívnejšou bude tombola,“ pridal pozvánku na futbalovú rozlúčku s rokom 2014 manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

Nie najlepšie majú spišskí zástupcovia pozície v štvrtoligových tabuľkách.

Dvanáste Spišské Podhradie má tiež za cieľ zimovať na lepšej pozícii a s tým cieľom cestujú v nedeľu do Kračúnoviec.

Nelichotivý je pohľad na koniec tabuľky 4. ligy Juh, kde sú stále s mínus troma bodmi v zátvorke Rudňanci.

Ani dvanáste miesto Vlašanov neteší. Náplasťou na boľavé štvrtoligové rany sú dobré výkony Krompašanov a Folkmarčanov, ktorí sú tabuľkovými susedmi na piatom resp. šiestom mieste.

Ťahákom nedele je súboj Vlašanov s Folkmarčanmi. Doma hrajú aj Krompašania s Čaňou. Odlepiť od dna sa môžu Rudňanci domácim súbojom s Medzevom.

Mária Huta prvá

Kým štvrtoligoví zástupcovia Spiša majú kolísavé výkony a tabuľkové postavenie, v 5. lige Podtatranskej je parádny pohľad na čelo tabuľky, kde si týždeň užíva pozíciu lídra Mária Huta. Najhoršie sú na tom Prakovčania, ale dvanáste miesto nie je až také strašné.

Po sobote môžeme spoznať jesenného piatoligového kráľa, lebo Mária Huta hostí Hrabušice a tri body by znamenali prvú pozíciu počas celej zimy. Na zakopnutie Mária Huty budú čakať Smižany, ktorí hostia Kravany a tiež môžu atakovať prvú priečku. Prakovce si môžu vylepšiť situáciu v tabuľke v súboji s Toporcom.

Derby bude v Levoči, kde sa predstavia Helcmanovce. Teplička hrá dopoludnia na ihrisku popradskej rezervy a Nálepkovo meria cestu do Spišského Bystrého.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.