Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Každá séria sa raz musí skončiť...

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 23:00

Humenné - Volejbalová extraliga sa počas uplynulého víkendu prehupla do svojej druhej polovice základnej časti. Aj keď ju volejbalisti VK Chemes

Humenné nezačali práve najšťastnejšie a na palubovkách VKP Bratislava i Lokomotívy Zvolen ťahali za kratší koniec, v priebežnej tabuľke si udržali štvrté miesto. Po ďalšom kole to však už nemusí byť pravda, pretože hra Humenčanov momentálne nemá najlepšiu fazónu, čo potvrdzuje aj séria piatich prehier v rade. Prvú polovicu extraligy i súčasnú formu Chemesákov nám zhodnotil ich tréner Štefan Zbur (na snímke).

Humenčania zatiaľ umiestnením napĺňajú predsezónne plány. Hra v ostatných zápasoch však veľmi oslnivá nebola...

"Aj keď momentálne štvrté miesto môže znamenať určitú spokojnosť, stále sme len v polovici súťaže. Mohli sme však mať ešte väčší bodový odstup od prenasledovateľov, lebo v zápasoch doma s Prešovom, v Žiline a teraz vo Zvolene sme sa mali presadiť. V domácom prostredí telocvične Gymnázia si družstvo viac verí, cíti sa podvedome silnejšie a dokáže zvrátiť aj nepriaznivý stav. Istotu v hre vidieť v kvalite prihrávky i podania z čoho sa následne odvíjajú aj ďalšie herné činnosti. Nesmiem zabudnúť na podporu fantastického publika, ktoré nám častokrát vlieva sily."

V prebiehajúcej sezóne nezaznamenali Humenčania víťazstvo iba s Prešovom, s ktorým už nevyhrali viac ako dva roky. V čom vidíte príčiny tohto prešovského syndrómu?

"Je to pravda a z Prešovčanov sa pre nás stáva akýsi "strašiak". Veria si na nás, hrajú uvoľnene a darí sa im na servise. Myslím, že každá séria má svoj koniec, a keďže hostíme vysokoškolákov v poslednom stretnutí tohto roku, dúfam, že domov už odcestujú s prehrou."

Zo siedmich domácich stretnutí zvíťazili Humenčania šesťkrát a prezentovali hlavne kvalitným kolektívnym výkonom. Nechýba družstvu typický vodca?

"Čo sa týka výkonnosti hráčov, mám samozrejme ešte stále výhrady. Ani jeden z chlapcov si neudržal v sezóne stabilný výkon na vysokej úrovni. Boli tu výkyvy, a práve táto nestabilita výkonov je našim najväčším problémom. Vtedy sa aj vodcovské typy vytvárajú ťažko. Oživením a konkurenciou sú samozrejme juniorski reprezentanti Nemec s Tomášikom. Výhodou bolo, že obaja chlapci prišli do kádra ešte v prípravnom období, a tak mali dostatok času na vzájomné spoznanie sa a adaptáciu v družstve."

Začala sa odvetná časť. Dokážu si volejbalisti VK Chemes udržať toto miesto aj po poslednom stretnutí základnej časti?

"Aby sme po skončení ročníka mohli hovoriť o splnení cieľa, bude treba zopakovať hlavne výkony z domácich stretnutí a hlavne priblížiť sa im aj na palubovkách súperov. Každý z hráčov si musí uvedomiť, že pred play-off potrebujeme tú najvýhodnejšiu pozíciu, aby sme mohli dosiahnuť v konečnej podobe úspech. Verím, že sa nám to aj za podpory našich divákov podarí."

O tom, či sa v odvete vybrali Humenčania správnou cestou napovie hlavne ďalší zápas vonku u nováčika v Novom Meste nad Váhom Prípadné predĺženie šnúry prehier by ich už z prvej štvorky asi vyradilo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.