Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kauza Viazanko: opcia je neplatná!

Sportnet|Publikované 8. nov 2007 o 23:00

KOŠICE. V kauze Viazanko sa pohli ľady. Uznesenie Krajského súdu v Prešove dalo za pravdu futbalistovi Miroslavovi Viazankovi, ktorý prostredníctvom

svojho právneho zástupcu spochybnil platnosť opcie.

Závažné uznesenie

"Krajský súd v Prešove zrušil predbežné opatrenie Okresného súdu v Prešove, ktoré bolo vydané vo vzťahu k matrike Slovenského futbalového zväzu. Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné. Predbežné opatrenie nedovoľovalo matrike zaregistrovať zmluvu Miroslava Viazanka s MFK Košice. Týmto uznesením je už matrika odblokovaná," povedal právny zástupca Miroslava Viazanka JUDr. Jaroslav Čollák. Teraz záleží na zmierovacej komisii, ktorá určí sumu, ktorú musia Košičania zaplatiť Prešovu za spomínaného hráča. Po dlhých mesiacoch, keď sa zástupcovia 1. FC Tatran Prešov odvolávali na dodatok č. 2 k zmluve s Viazankom, ktorým bola sporná opcia, ktorou si klub nárokoval predĺženie zmluvy s hráčom o rok, teda padlo jasné rozhodnutie. "Uznesenie je dosť závažné, lebo krajský súd v odôvodnení vyslovil právny názor, že samotná opcia (dodatok č. 2) je neplatná." Dotatok č. 2 k profesionálnej zmluve medzi 1. FC Tatran Prešov a Miroslavom Viazankom totiž nebol registrovaný Matrikou SFZ. Odvolací súd je toho názoru, že ak je povinnosť registrovať profesionálnu zmluvu, má sa registrovať aj dodatok. Bez registrácie dodatku tento dodatok č. 2 nenadobúda účinnosť ani platnosť.

Rozhodcovský súd

"Pre nás toto uznesenie znamená veľa. Od začiatku celej kauzy hovoríme, že Viazanko za nás mal hrať a tento verdikt to len potvrdil. Už dávno mal byť naším hráčom. Na druhej strane však nateraz pre nás neznamená nič, lebo musíme čakať na zasadnutie rozhodcovského súdu Slovenského futbalového zväzu," konštatoval športový riaditeľ MFK Košice Jozef Vukušič. Zostáva už tak málo času, že do konca jesennej časti ťažko zapracujú Viazanka do mužstva. Rozhodcovský súd zasadne niekedy ku koncu tohto mesiaca a Corgoň liga končí 1. decembra. "Neostáva nám nič iné, len túto skutočnosť brať ako holý fakt - pol roka sme boli bez tohto hráča... Verím, že Miro Viazanko už na jar bude hrať."

TOMÁŠ PETRO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.