Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Katušáka "vyhnali" z Považskej Bystrice vlastní hráči

TASR|1. mar 2001 o 15:30

Bratislava 1. marca (TASR) - Nezodpovedané otázky v prípade odvolania Štefana Katušáka z postu hlavného trénera hádzanárskeho tímu spoločnej česko-slovenskej HIL MŠK Považská Bystrica vniesli do problému viac svetla na štvrtkovom stretnutí asistenta slove

nskej reprezentácie so zástupcami médií.

Katušák ozrejmil svoje odvolanie, okolo ktorého sa v posledných dňoch rozvírila hladina v slovenskej hádzanej. "Za mojím odvolaním, ktoré som obdržal od prezidenta klubu pána Tonkoviča, je jedna jediná vec. Nie nespokojnosť vedenia, či neuspokojivé výsledky, ale skupina hráčov, ktorým som od začiatku, keď som do Považskej Bystrice prišiel, akosi nesadol do rany," oznámil na úvod mužský tréner roka 2000.

"Skupinka hráčov, služobne zvaných starší, jednoducho nesúhlasila s mojou koncepciou, tréningovými metódami, taktikou v zápasoch a podobne. Postupne sa medzi nami vypracovala taká alergia, že nejako to skončiť muselo. Nenapadlo ma však, že to dopadne mojím odvolaním. Prezident dostal od hráčov list, v ktorom žiadajú moje odstúpenie z nasledovných dôvodov - mesačná neúčasť pri tíme počas januárovej reprezentačnej prestávky, jednostranná náplň tréningových jednotiek a netakticky vedené zápasy," priblížil sťažnosti "starších" hráčov, ktorých pochopiteľne v liste svojím podpisom podporil i zbytok tímu. "Prezident sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. Vážim si ho, pretože pre hádzanú v Považskej Bystrici veľmi veľa, azda si však mohol pred konečným rozhodnutím so všetkými sadnúť a "naliať čistého vína" každému, i hráčom i mne," dodal.

"Ak mám byť konkrétny, vodu mútilo hlavne kvarteto Kalášek, Puček, Stoklasa a Šejbal, ktorí sa nedokázali zmieriť s tým, že v klube sa skončila doba povrchnosti a benevolencie. Je nemysliteľné, aby hráči rozprávali trénerovi do tréningu, aby si sami určovali zaťaženie a dochádzku. To nehovorím o životospráve, ktorú porušovali s pravidelným poriadkom a to dokonca i pár dní pred ligovými duelmi. Snažil som sa zaviesť v mužstve rovnaké práva pre všetkých, bez rozdielu veku, čo sa však bilo s dlho zaužívanými praktikami," pokračoval Katušák, ktorému vedenie navrhlo prijať výpoveď s dvojmesačnou lehotou, on však túto ponuku odmietol akceptovať. V každom prípade však asistent trénera Slavomíra Šipoša pri reprezentačnom kormidle ostáva, čím bude mať na júnovú kvalifikáciu proti Nemecku viac času na sledovanie adeptov do národného tímu.

Súvisiace články