Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Katušák trénerom Slovákov, o asistentoch sa rozhodne neskôr

TASR|Publikované 19. sep 2002 o 08:55

Bratislava 19. septembra (TASR) - Správna rada Slovenského zväzu hádzanej (SZH) v stredu rozhodla, že staronovým trénerom slovenskej mužskej reprezentácie ...

Bratislava 19. septembra (TASR) - Správna rada Slovenského zväzu hádzanej (SZH) v stredu rozhodla, že staronovým trénerom slovenskej mužskej reprezentácie zostane minimálne do 31. januára Štefan Katušák. Rada zároveň odsúhlasila návrh trénera žien Vojtěcha Mareša na zloženie jeho realizačného tímu.

Predĺženie zmluvy s Katušákom bude záležať od výsledku jeho zverencov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy v roku 2004. Ak Slováci postúpia do play off súbojov, zväz s kormidelníkom zmluvu predĺži až do 30. júna a v prípade postupu až na záverečný turnaj ME, bude Katušák na trénerskej lavičke SR až do 15. februára. "Jeho zmluvu sme štruktúrovali rovnakým spôsobom ako v prípade trénera žien Mareša," uviedol generálny sekretár SZH Peter Svoboda. O zložení Katušákovho realizačného tímu rozhodne šéfstvo zväzu až neskôr, v porovnaní s predchádzajúcim družstvom možno očakávať minimálne zmenu na poste asistenta trénera. "S najväčšou pravdepodobnosťou príde k výmene asistenta Vincenta Lafka. O jeho nástupcovi sa však zatiaľ nechceme vyjadrovať," doplnil Svoboda. Samotný Katušák, ktorý pôsobí aj na lavičke ŠKP Bratislava, sa k otázke svojho asistenta v reprezentácii vyjadril: "Bol by som najradšej, ak by sa v realizačnom tíme nič nemenilo a aby mojím asistentom zostal Lafko."

Marešovými asistentmi v jeho premiére pri kormidle SR na medzištátnom turnaji v Holandsku 21.-28. októbra budú podľa jeho želania trénerka Šale Darina Braunová a tréner Šurian Bernard Slobodník. Správna rada taktiež nič nenamietala proti zvyšku realizačného tímu - lekárke Alene Urvayovej, masérovi Oleksandrovi Boltenkovi a technickej vedúcej Márii Magulovej. Slovenky v rámci prípravy na kvalifikáciu MS okrem turnaja v Holandsku, kde sa stretnú s Bieloruskom, Chorvátskom, ČR, Rumunskom a domácou reprezentáciou, absolvujú ďalšie dve prípravné stretnutia s Českom v týždni medzi 7. a 13. novembrom.

Vedenie SZH rozhodlo aj o dejiskách domácich kvalifikačných stretnutí žien. Na úvodný duel kvalifikácie s Macedónskom sa môžu tešiť diváci v Šuranoch (20. novembra), zápas s Azerbajdžanom bude 1. decembra v Partizánskom alebo Púchove a stretnutie s Tureckom budú hostiť Michalovce 8. decembra.

Dejiská kvalifikačných zápasov mužov o postup na ME ešte nie sú konkrétne určené, isté je však, že si ich rozdelia Považská Bystrica, Prešov a Bardejov.

Najvyšší orgán SZH zároveň schválil prihlášku mužskej juniorskej reprezentácie do kvalifikácie na MSJ 2003 v Brazílii a kadetiek na ME 2003 v Rusku a potvrdil účasť kadetov SR na ME, ktoré budú v júni hostiť Prešov a Košice.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.