Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

"Katroš" už má novú pečeň

Sportnet|6. dec 2008 o 00:00

Po pondelkovom návrate z pražskej nemocnice sa jeden z najúspešnejších slovenských motocyklových pretekárov Jaroslav Katriňák doma v Žabokrekoch dlho

neohrial. Už v stredu nabral opäť kurz Praha, kde ho ešte v noci čakala transplantácia pečene.

PRAHA/KOŠICE. Šesť týždňov ležal v pražskom Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny, kde absolvoval potrebné vyšetrenia a potom čakal na samotnú transplantáciu. "V stredu okolo poludnia mu volali z nemocnice, že majú darcu a dostal štvrťhodinku na to, aby sa pripravil na cestu. Prišla pre neho sanitka, ktorá ho previezla na hričovské letisko a odtiaľ letel do Prahy. Hovoril som s ním ešte pred operáciou, ktorá mala začať okolo devätnástej hodiny," prezradil manažér Environ servis moto teamu i martinského jazdca Andrej Žipaj.

Cíti sa dobre

Štvornásobný účastník Rally Dakar má za sebou vážny zákrok, s ktorým sa jeho organizmus zatiaľ vyrovnáva v pohode. "Ako som sa dozvedel, operácia netrvala ani tri hodiny, lebo sa nevyskytli žiadne komplikácie. Hneď ráno mi telefonoval, mal dobrú náladu a neodpustil si ani vtipkovanie, čo naznačuje, že po operácii sa cíti dobre. Povedal, že nová pečeň sadla presne. Niekoľko dní zostane na jednotke intenzívnej starostlivosti, v úplne sterilnom prostredí. Potom by ho mali preložiť na iné oddelenie. Nikto nevie povedať, ako dlho zostane v nemocnici, lebo všetko bude záležať od toho, ako nový orgán príjme jeho telo. Zdá sa, že je plný energie a niekoľkokrát zdôraznil, že dostal najkrajší darček, aký si mohol k Vianociam želať. Srší optimizmom, a neskrýva spokojnosť, že táto náročná operácia sa vydarila. Na druhej strane som vôbec nečakal, situácia okolo neho sa dokáže tak rýchlo vyriešiť," prezradil A. Žipaj.

Súvisiace články